Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Bezpieczeństwo pod kontrolą IFT Rosenheim

Chcemy żyć komfortowo i bezpiecznie, to nie ulega żadnej wątpliwości. Ale statystyki policyjne pokazują, że z roku na rok liczba włamań do domów i mieszkań rośnie. Warto więc zastosować skuteczne zabezpieczenia posesji – zarówno na etapie budowy, jaki i prowadzonego właśnie remontu.

Dość często włamywacze dostają się do domów przez przydomowe garaże. Zazwyczaj są one słabiej chronione, niż okna i drzwi. Pakiet antywłamaniowy WIŚNIOWSKI to specjalnie opracowany mechanizm ryglujący działający we współpracy ze stabilną konstrukcją bramy garażowej UniPro, UniTherm lub PRIME oraz napędem Somfy, dzięki któremu możesz czuć się bezpiecznie.

Jakość potwierdzona przez specjalistów

Bramy garażowe WIŚNIOWSKI z zainstalowanym pakietem antywłamaniowym RC2 spełniają surowe wytyczne określone w normie DIN/TS 18194:2020. Potwierdził to notyfikowany instytut IFT Rosenheim (Niemcy) – jeden z najbardziej znanych i cenionych w Europie ośrodków badających i certyfikujących stolarkę.

Bramy zostały poddane szeregowi badań, w tym próbom statycznym i dynamicznym oraz próbie ręcznego włamania, które wykazały ich odporność na usiłowanie przedostania się do wewnątrz za pomocą narzędzi czy urządzeń.

Wysoki poziom ochrony bram garażowych WIŚNIOWSKI został zauważony w Niemczech. Znalazły się one w prestiżowej bazie  usług docenionych pod względem antywłamaniowości w ramach kampanii K-EINBRUCH prowadzonej pod patronatem federalnego ministra spraw wewnętrznych.

Patent na pakiet

Pakiet antywłamaniowy składa się z mechanizm automatycznego ryglowania, który został wzmocniony zespołem rygli oraz zabezpieczeniem przed rozryglowaniem wózka. To rozwiązanie zostało opatentowane przez markę WIŚNIOWSKI.

Należy jednak pamiętać, że ściany otaczające elementy muszą być wykonane z muru wg normy DIN 1053 lub z żelbetu wg normy DIN 1045. Dzięki temu brama jest nie do sforsowania.

Brama garażowa z pakietem antywłamaniowym nie jest dostępna z niektórymi opcjami, np.: z okienkiem, przeszkleniem, panelem aluminiowym, drzwiami przejściowymi czy kratkami wentylacyjnym, co gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa. Z tego powodu w przypadku montażu bramy garażowej z pakietem RC2 konieczne jest dodatkowe wejście do garażu, na przykład od wewnątrz, gdyż nie ma tu możliwości zastosowania rozblokowania napędu z zewnątrz.

 

Szczegółowe informacje znajdziecie Państwo na stronie internetowej www.wisniowski.pl oraz u naszych partnerów handlowych.

 

 ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI

PRIME RC2 zoom black
PRIME RC2 zoom white

 


Przeczytaj również:

Zmiana terminu targów Fensterbau Frontale – najnowsze informacje

W nawiązaniu do petycji w sprawie zmiany terminu targów FENSTERBAU FRONTALE, przesłanej przez POiD dnia 13 marca 2020, organizatorzy targów FENSTERBAU FRONTALE poinformowali nas, że w związku z duż…

AIB – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek POiD, Kongres Stolarki Polskiej jest najważniejszym wydarzeniem dedykowanym polskiej branży stolarki budowlane…