Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Bezpieczeństwo na jeszcze wyższym poziomie. Somfy przedstawia nowy smart zamek Door Keeper

Oferta Somfy została wzbogacona o kolejny smart produkt. Zamek Door Keeper to ciche i łatwe w obsłudze rozwiązanie, pozwalające zachować spokój ducha, gdy nie jesteśmy pewni czy zamknęliśmy dom wychodząc w pośpiechu. Umożliwia m.in. zdalne sterowanie zamkiem do drzwi, dbając o bezpieczeństwo domowników. Zamek Door Keeper współpracuje z systemem alarmowym Somfy Protect oraz flagową centralą sterującą TaHoma® switch, dzięki czemu możemy tworzyć spersonalizowane scenariusze, ułatwiające nam codzienne życie.
Door Keeper został zaprojektowany tak, by jeszcze lepiej dbał o komfort i bezpieczeństwo użytkowników. Wystarczy połączyć urządzenie z domową siecią Wi-Fi, by móc cieszyć się jego możliwościami. System zasilany jest akumulatorowo, nie ma więc potrzeby podłączania dodatkowych przewodów.
Jak to działa?
Urządzenie wyposażone jest w czujnik IntelliTAG, który informuje o tym, czy zamek jest odblokowany lub zablokowany, a także czy skrzydło drzwi zostało prawidłowo zamknięte. Dodatkowo Door Keeper cały czas monitoruje ich stan i jest w stanie wykryć potencjalne zagrożenie. Podczas próby otwarcia przez nieupoważnioną do tego osobę, niezwłocznie otrzymamy odpowiednie powiadomienie, bezpośrednio na naszego smartfona. Z kolei tryb ”Leave’n’Lock” sprawia, że drzwi zostaną automatycznie zablokowane chwilę po opuszczeniu domu przez lokatorów – bez potrzeby wyciągania kluczy.
– Bezpieczeństwo jest jedną z podstawowych potrzeb każdego człowieka. W Somfy dbamy, by nasi klienci mogli być spokojni o swój dom. Tak narodził się pomysł zaprojektowania urządzenia, które tę potrzebę jeszcze mocniej wesprze. Door Keeper monitoruje stan drzwi frontowych, a dzięki technologii IntelliTAG wykrywa wibracje i informuje o potencjalnym zagrożeniu ich otwarcia przez nieupoważnione osoby – mówi Maciej Gąszczak, Product Manager w Somfy Polska.
Somfy Keys, czyli narzędzie do sterowania zamkiem
Zamek Door Keeper to gwarancja nie tylko bezpieczeństwa, ale też wygody. Żyjąc w nieustannym biegu można zapomnieć o zamknięciu drzwi czy spóźnić się na umówioną wizytę rodziny. Door Keeper łączy się z aplikacją Somfy Keys, za pomocą której można sterować drzwiami z dowolnego miejsca na świecie. Dzięki niej można też udzielić czasowego dostępu, umożliwiającego otwarcie drzwi znajomym czy sąsiadom. Wystarczy, że pobiorą oni aplikację na swój telefon i będą postępować zgodnie z instrukcjami na ekranie.
Podczas prac nad urządzeniem zależało nam na tym, by każdy z użytkowników mógł w prosty i wygodny sposób sterować zamkiem, niezależnie gdzie się znajduje. Opcją numer jeden jest oczywiście aplikacja mobilna. Zamek Door Keeper można również bezpośrednio odblokować lub zablokować za pomocą karty magnetycznej czy klasycznego klucza, przez co dostosowany jest do potrzeb wszystkich jego użytkowników – dodaje Maciej Gąszczak.
Wygodne i eleganckie rozwiązanie
Dzięki kompatybilności zamka Door Keeper z centralą sterującą TaHoma® switch i systemem alarmowym Somfy Protect możemy tworzyć wygodne scenariusze do zarządzania urządzeniami domowymi. Na przykład, gdy wychodzimy z domu w pośpiechu możemy jednym kliknięciem w aplikacji TaHoma® aktywować wcześniej utworzony scenariusz „Wyjście z domu”. Wtedy zamek Door Keeper zablokuje dostęp do drzwi, alarm przejdzie w tryb monitorowania, oświetlenie w całym domu wyłączy się, a brama wjazdowa otworzy się, by ułatwić nam wyjazd z posesji.
Door Keeper to niezwykle ciche urządzenie. Zamek odblokuje się w kilka sekund, a dzięki zasilaniu akumulatorowemu można go ładować raz na rok za pomocą przewodu USB-C dołączonego w zestawie. Wyróżnia go ergonomiczny kształt i uniwersalny desing, dzięki czemu zamek pasuje do pomieszczeń urządzonych w różnym stylu. Posiada on znak Act for Green, czyli globalnego ekoprojektu Somfy. Głównym celem tej inicjatywy jest zmniejszenie wpływu produktów Somfy na środowisko naturalne na każdym etapie: od wydobycia surowców aż do zakończenia użytkowania.
ŹRÓDŁO: Somfy

Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi zaprasza na spotkanie grupy zadaniowej: DRZWI WEWNĘTRZNE.

Zarząd Związku Polskie Okna i Drzwi  organizuje  spotkanie grupy zadaniowej: „drzwi wewnętrzne”, które odbędzie się 15 kwietnia 2021  godz. 11:00   za pośrednictwem platformy Microsoft Teams. W cza…

Wymiana stolarki? Tylko z dobrym montażem!

Dobrze wykonany montaż to warunek niezbędny udanej inwestycji w nowe okna, drzwi czy bramę garażową. Tylko właściwie zainstalowane rozwiązania zapewnią nam komfort obsługi i mniejsze rachunki za og…

Zaproszenie na konferencję prasową POiD

Związek POiD ma zaszczyt zaprosić na spotkanie prasowe, które odbędzie się w dniu 31 stycznia br. o godz. 16.30 na stoisku nr. 1 w pawilonie nr. 5 Międzynarodowych Targów Budownictwa i Architektury