Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Baza danych okucia Roto NT Alu dostępna w programie LogiKal

Roto udostępnia bazę systemu okuć Roto NT do profili aluminiowych z rowkiem 16 mm w programie LogiKal. Producenci stolarki mają teraz do dyspozycji dane techniczne Roto NT Alu z opcjami i unikalnymi cechami, takimi jak pływająca klamka. To najbardziej rozbudowana baza okuć rozwierno-uchylnych w programie firmy Orgadata, ułatwiająca projektowanie okien i drzwi balkonowych z aluminium.

Rozszerzona baza Roto NT Alu to znaczące ułatwienie dla producentów, dla których wysokiej jakości okucie obwiedniowe Roto jest pierwszym i naturalnym wyborem. Fot. Orgadata

Program LogiKal firmy Orgadata jest uniwersalnym narzędziem wspomagającym proces projektowania aluminiowej i stalowej stolarki otworowej oraz fasad.  Stosowany na wszystkich etapach: od stworzenia obiektu i kalkulacji, po przygotowanie produkcji i kontrolę maszyn CNC – jest jednym z popularniejszych programów tego typu w Europie. Odpowiadając na potrzeby producentów, program został właśnie zaktualizowany o rozbudowane dane systemu okuć Roto NT do profili aluminiowych z rowkiem 16 mm.

„W Orgadata nie spoczywamy na laurach. Nieustannie wzbogacamy ofertę o najlepsze zasoby producentów. Tak było w przypadku okuć Roto NT Alu, które od teraz są dostępne jako niezależna baza danych okuć okiennych. To znaczące ułatwienie dla użytkowników, którzy mogą swobodnie stosować wybrane zestawy okuć, do każdego możliwego systemu profili i kolejny ważny krok w kierunku indywidualizacji projektów przy zachowaniu zalet produkcji wielkoseryjnej” – mówi Mariusz Megier, dyrektor zarządzający Orgadata East Europe.

 

Roto NT Alu – dodatkowe opcje i pływająca klamka

Modułowa konstrukcja okucia Roto NT pozwala na dowolne kombinacje elementów i realizację okien i drzwi balkonowych w niemal każdym formacie i kształcie, we wszystkich wariantach otwierania. Nowa baza w wersji do okien aluminiowych, z rowkiem okuciowym PVC, obejmuje szereg dodatkowych i unikalnych opcji,. „Dzięki dobrej współpracy i zaangażowaniu Pana Łukasza Minko-Brzezińskiego z Orgadata pływająca klamka jest także dostępna w bazie. Ułatwia wybór dowolnej wysokości położenia klamki i precyzyjny dobór odpowiednich elementów okucia. Umożliwia prawidłową wycenę okna i sprawne przygotowanie danych na centra obróbcze. To ważny atut dla firm eksportujących stolarkę, m.in. na rynek francuski” mówi dr Paweł Zaręba, specjalista IT ds. wdrożeń oprogramowania w Roto.

Efekt synergii jeszcze więcej korzyści

Baza Roto NT Alu to korzyść dla producentów, dla których okucie rozwierno-uchylne Roto jest pierwszym i naturalnym wyborem. „Dzięki bardzo dobrej współpracy z Roto możemy liczyć na efekt synergii – konstruowanie okien może być jeszcze bardziej intuicyjne i wydajne. Wszechstronność i elastyczność to ważny argument dla firm pracujących w środowisku inwestycyjnym. Przy dużej konkurencyjności rynkowej, oprócz ceny liczy się bogaty wachlarz sprawdzonych rozwiązań” – dodaje Mariusz Megier.

Łatwy dostęp do nowości

Korzystanie z danych Roto NT w programie LogiKal jest proste i intuicyjne Fot. Orgadata

Korzystanie z danych Roto NT w programie LogiKal jest wygodne i intuicyjne. Dostępny jest m.in. moduł wstępnej analizy statyki, moduły CAD i 3D, liczne interfejsy ERP, czy możliwość zamawiania okuć w formie elektronicznej w ramach systemu EOS. „Bazy danych są dziś podstawą efektywnego zarządzania. Na każdym etapie projektu i zlecenia produkcyjnego klienci Orgadata mają do dyspozycji profesjonalnie przygotowane i na bieżąco aktualizowane zasoby danych. Daje to gwarancję korzystania z najnowszych rozwiązań rynkowych wprowadzanych przez wysokiej klasy specjalistów” – wyjaśnia dyrektor zarządzający Orgadata East Europe .

Dlatego kolejnym etapem już realizowanym jest rozbudowa bazy o najnowsze systemy Roto do profili aluminiowych. „Obecnie wprowadzamy bazy okucia Roto NT Designo z ukrytymi zawiasami, a następnie systemu uchylno- i równolegle przesuwnego Roto Patio Alversa. Po rynkowej premierze okucia Roto NX do okien z aluminium – program zostanie uzupełniony także o to najnowocześniejsze rozwiązanie– dodaje dr Paweł Zaręba z Roto.

ŹRÓDŁO: Roto


Przeczytaj również:

Kolejne szkolenia w ramach grupy „Porozmawiajmy o DOBRY MONTAŻU”

Kolejne firma członkowska POiD angażuje się w działania grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”, która funkcjonuje jako jedna z inicjatyw kampanii „DOBRY MONTAŻ”, organizowanej przez Związek POiD. …

Kolejne szkolenie Związku Polskie Okna i Drzwi dla nauczycieli zawodu „monter stolarki”

Związek Polskie Okna i Drzwi startuje z kolejną edycję szkoleń dla nauczycieli zawodu „monter stolarki”. Pierwsze w tym roku warsztaty odbędę się w centrum szkoleniowym marki Krispol we Wrześni już…

Życzenia Wielkanocne

Życzymy, aby te Święta Wielkanocne były okazją do odpoczynku i zadumy, a także wypełniały Wasze serca radością, wiarą i nadzieją, niech chwile spędzone w gronie najbliższych dodają otuchy i pozwala…