Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

AWISlide – nowa generacja aluminiowych drzwi tarasowych od AWILUX

Nowy system AWISlide gwarantuje możliwość stworzenia dużych, niczym nieograniczonych przeszkleń ze stabilną aluminiową konstrukcją. Nowość w ofercie AWILUX to wyjątkowo estetyczne i nowoczesne rozwiązanie, które zapewnia wysoki komfort termiczny. 

System drzwi podnoszono-przesuwnych AWISlide zaprojektowano z myślą o jasnych i rozświetlonych wnętrzach. Przeszklenie może stanowić nawet 90% tego rozwiązania, przy jednoczesnym zachowaniu odpowiedniej sztywności i odporności konstrukcji.

Więcej światła

Fot. Awilux

Projektanci stworzyli estetyczne rozwiązanie, w którym wszelkie elementy ryglujące zostały przeniesione z części ramowej na skrzydło. Dzięki temu są one całkowicie niewidoczne. Zredukowane profile gwarantują elegancki i nowoczesny wygląd, idealnie wpisując się w wewnętrzną oraz zewnętrzną aranżację domu. Ponadto, zwiększona ilość światła przenikającego przez okna pozwala lepiej doświetlić pomieszczenie. W wersji standardowej, słupki mają zaledwie 50 mm, a głębokość zabudowy wynosi 180 mm. Profile podlegają wydłużonej, 10-letniej gwarancji.

System AWISlide od AWILUX zapewnia szerokie możliwości projektowe. Maksymalna wysokość konstrukcji wynosi 3600 mm przy wykorzystaniu dodatkowych wzmocnień. Drzwi podnoszono-przesuwne dostępne są w wielu wersjach zabudowy. W przypadku niewielkich przestrzeni, można zdecydować się na opcję dwuskrzydłową z jednym skrzydłem ruchomym, natomiast na dużych powierzchniach można wybrać wersję czterodrzwiową z dwoma lub czterema skrzydłami ruchomymi. Istnieje również możliwość wyboru wariantu Panoramic – z częścią stałą szkloną do posadzki.

Fot. Awilux

Niezależnie od rodzaju i wielkości zabudowy, system AWISlide gwarantuje komfort obsługi i użytkowania dzięki właściwie zaprojektowanym wózkom prowadzącym, które przenoszą ciężar skrzydeł. Dzięki temu system zagwarantuje harmonijne przejście między wnętrzem domu a tarasem lub ogrodem, które sprawdzi się w przypadku, gdy wśród domowników znajdują się dzieci lub osoby starsze.

Ciepły system

Fot. Awilux

Nowy system AWISlide spełnia wymogi certyfikacji Passiv House, co oznacza, że wyróżnia się doskonałą izolacyjnością termiczną. Drzwi podnoszono-przesuwne mogą być stosowane w przypadku domów pasywnych oraz energooszczędnych, które wymagają stosowania rozwiązań o wyśrubowanych wymogach. Parametry termiczne dla okna referencyjnego o wymiarach 4000×2450 mm dla systemu AWISlide A 180 ze standardowym dociepleniem wynoszą Uw=0,94, a dla wersji Panoramic Uw=0,81. Drzwi dostępne są także w wariantach dodatkowo docieplonych, osiągając wyniki Uw=0,85 dla systemu standardowego i Uw=0,77 dla wersji Panoramic.

AWISlide to nowy system drzwi podnoszono-przesuwnych od AWILUX, który wyróżnia wyjątkowa estetyka. Sprawdzi się on w różnych aranżacjach dzięki bogatej gamie dostępnych kolorów oraz ze względu na możliwość dopasowania ich do innych elementów stolarki aluminiowej. Nowy system wyróżniają także wysokie parametry termoizolacyjne oraz wygoda użytkowania nawet przy dużych wymiarach zabudowy.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

 


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2019

Podsumowanie roku 2019, bariery polskich producentów na rynkach eksportowych i wybory uzupełniające do Zarządu Polskie Okna i Drzwi, to niektóre z tematów ostatniego w tym roku posiedzenia Rady POi…

Branża stolarki wnioskuje o poprawki do Tarczy Antykryzysowej

Przegłosowana w nocy z 27 na 28 marca „Tarcza antykryzysowa” pogłębia obawy o losy polskich przedsiębiorców. Kontrowersyjne poprawki, złożone przez rząd, nie tylko nie dotyczyły ratowania polskiej …

Życzenia Wielkanocne

Zdrowych, pogodnych Świąt Wielkanocnych, pełnych wiary, nadziei i miłości. Radosnego i wiosennego nastroju oraz dobrego wypoczynku. Niech ten wyjątkowy czas napełni Państwa serca otuchą i nadzieją…