Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Artur Litwiński

Współzałożyciel i właściciel jednej z najbardziej rozpoznawalnych polskich marek – GERDA, działającej na rynku stolarki otworowej od blisko 37 lat.

Absolwent Wydziału Mechanicznego Energetyki i Lotnictwa Politechniki Warszawskiej, inżynier, przedsiębiorca, autor niezliczonej ilości patentów i nowoczesnych rozwiązań technicznych. Od najwcześniejszych lat działalności firmy silnie ukierunkowany na bezkompromisowe zapewnienie najwyższego poziomu jakości i bezpieczeństwa oferowanych produktów, przy jednoczesnym ciągłym poszukiwaniu niestandardowych rozwiązań i możliwości technologicznych.

Upatrując ogromny potencjał w rynku smart home, opracował pionierskie rozwiązanie mechatronice, które zapoczątkowało współpracę nad najbardziej zaawansowanym smartlockiem dostępnym obecnie na rynku światowym – tedee. Inteligentne rozwiązania tedee i towarzyszące im produkty Gerda oferowane są dziś w ponad 50. krajach na świecie.

Jego ambicją oraz celem zawodowym jest całkowita zmiana tradycyjnego podejścia do produktów zabezpieczeń domowych oraz tworzenie bezprecedensowych inteligentnych rozwiązań w branży stolarki otworowej.

Prywatnie szczęśliwy mąż i ojciec trójki dzieci, w wolnym czasie rozwija zainteresowania jakimi jest muzyka i nowe technologie.