Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

ANWIS HOME – rozszerzona rzeczywistość dla prostszej aranżacji wnętrz

Podczas planowania remontu stale próbujemy wizualizować zmiany przestrzeni. Robimy to w głowie, używając wyobraźni, na kartce papieru, w programach graficznych. Nie każdy jednak ma takie zdolności. Naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom powstała aplikacja ANWIS HOME, która wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości umożliwia wkomponowanie produktów marki Anwis w dowolnie wybraną przestrzeń okna. 

O tym, że aplikacja ANWIS HOME jest niewątpliwie innowacyjnym i pomocnym narzędziem do urządzania wnętrz, świadczy fakt, że jest jednym z finalistów konkursu Dobry Wzór 2021. Jak działa? W bardzo intuicyjny sposób. Wystarczy pobrać aplikację, wybrać jeden spośród produktów marki i rozpocząć tworzenie własnych aranżacji. Dzięki wykorzystaniu wbudowanej w telefon kamery nakładamy wybrany wirtualny produkt bezpośrednio na przestrzeń okienną w naszym pomieszczeniu. Nie musimy niczego rysować, przestawiać, dodawać, jak w programach komputerowych. W prosty sposób sprawdzamy, jaki efekt finalny uzyskamy we wnętrzu.

Aranżujemy, zapisujemy i gotowe

W aplikacji ANWIS HOME wybierzemy rodzaj osłon okiennych spośród żaluzji drewnianych, plisowanych oraz fasadowych, ale także zmienimy cały osprzęt i kolorystykę. Obraz, który uzyskamy, możemy w pełni symulować. Całość przygotowana została w technologii 3D, a zatem zaaranżowaną przestrzeń okienną oglądniemy z dowolnej perspektywy i bez problemu zdecydujemy, czy pasuje ona do całości pomieszczenia i naszego mieszkania. Obraz widoczny na ekranie jest dokładnie odwzorowany i w 100% odpowiada temu, co widzimy poza nim. Rozszerzona rzeczywistości pozwala także wirtualnie sterować wybraną osłoną – podnosić ją i opuszczać.

Co bardzo ważne, aplikacja sama wykona pomiar naszego rozwiązania, który zostanie umieszczony w opisie zdjęcia projektu po jego zapisaniu. To ułatwienie dla wszystkich borykających się z dylematem, którą przestrzeń okienną powinniśmy dokładnie zmierzyć, aby dopasować osłonę idealnie na wymiar. Twórcy aplikacji pomyśleli także o współczesnych mediach społecznościowych i umożliwiają udostępnianie projektu na Facebooku i Instagramie, a także wysłanie za pomocą MMS. Co więcej, aplikacja umożliwia bezpośrednie połączenie z partnerami handlowymi ANWIS w naszej okolicy, którzy otrzymają wizualizację z pomiarami i będą gotowi do przygotowania kompleksowej oferty.

Nowoczesne wnętrza – nowoczesna technologia 

Wśród dodatkowych zalet samej aplikacji na pewno należy wymienić jej mały rozmiar, intuicyjny panel obsługi, szczegółowe odwzorowanie detali, sterowanie zmianami w czasie rzeczywistym i zapisanie wizualizacji w pamięci urządzenia. Bez problemu wrócimy do stworzonej aranżacji w dowolnym momencie naszego remontu, aby dopasować pozostałe elementy pomieszczenia.

Warto podkreślić, że dobrym pomysłem jest rozpoczęcie planowania przestrzeni od zaaranżowania okien, które na ogół zajmują w pomieszczeniu dużą powierzchnię, rzucają się w oczy i ich wygląd ma ogromne znaczenie dla spójności urządzanego wnętrza. Dzięki aplikacji ANWIS HOME i wykorzystaniu nowoczesnych technologii nie musimy popełniać częstego błędu, czyli zostawiania wyboru osłon okiennych na sam koniec remontu. Z przyjemnością znajdziemy ciekawe rozwiązanie, na miarę naszych potrzeb, oczekiwań i pomysłów.

Aplikacja ANWIS HOME współpracuje z systemami Android oraz iOS. Modele smartfonów zapewniających stabilną i płynną pracę aplikacji można sprawdzić na stronie internetowej marki.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

 


Przeczytaj również:

Związek POiD patronem branżowym Genuine Adventure Sailing Race 2022

Od 10 do 16 września na Adriatyku odbędzie się inicjatywa Genuine Adventure Sailing Race 2022. Wydarzenie ma na celu integrację środowiska, nawiązywanie dobrej współpracy i branżowej więzi pomiędzy…

BUDMA uroczyście otwarta.

Rozpoczęły się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA. Targom, które potrwają do piątku, 2 lutego, będą towarzyszyć liczne wydarzenia branżowe. To największa Budma od dziesięciu lat….

Ciepły montaż okien – czy warto go stosować

Najtańsza energia to ta zaoszczędzona – w obliczu rosnących cen, a nawet niedoborów gazu czy węgla, to zdanie jeszcze dodatkowo zyskuje na znaczeniu. Działaniem, które pozwala na ograniczenie koszt…