Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

ANWIS HOME – rozszerzona rzeczywistość dla prostszej aranżacji wnętrz

Podczas planowania remontu stale próbujemy wizualizować zmiany przestrzeni. Robimy to w głowie, używając wyobraźni, na kartce papieru, w programach graficznych. Nie każdy jednak ma takie zdolności. Naprzeciw oczekiwaniom i potrzebom powstała aplikacja ANWIS HOME, która wykorzystując technologię rozszerzonej rzeczywistości umożliwia wkomponowanie produktów marki Anwis w dowolnie wybraną przestrzeń okna. 

O tym, że aplikacja ANWIS HOME jest niewątpliwie innowacyjnym i pomocnym narzędziem do urządzania wnętrz, świadczy fakt, że jest jednym z finalistów konkursu Dobry Wzór 2021. Jak działa? W bardzo intuicyjny sposób. Wystarczy pobrać aplikację, wybrać jeden spośród produktów marki i rozpocząć tworzenie własnych aranżacji. Dzięki wykorzystaniu wbudowanej w telefon kamery nakładamy wybrany wirtualny produkt bezpośrednio na przestrzeń okienną w naszym pomieszczeniu. Nie musimy niczego rysować, przestawiać, dodawać, jak w programach komputerowych. W prosty sposób sprawdzamy, jaki efekt finalny uzyskamy we wnętrzu.

Aranżujemy, zapisujemy i gotowe

W aplikacji ANWIS HOME wybierzemy rodzaj osłon okiennych spośród żaluzji drewnianych, plisowanych oraz fasadowych, ale także zmienimy cały osprzęt i kolorystykę. Obraz, który uzyskamy, możemy w pełni symulować. Całość przygotowana została w technologii 3D, a zatem zaaranżowaną przestrzeń okienną oglądniemy z dowolnej perspektywy i bez problemu zdecydujemy, czy pasuje ona do całości pomieszczenia i naszego mieszkania. Obraz widoczny na ekranie jest dokładnie odwzorowany i w 100% odpowiada temu, co widzimy poza nim. Rozszerzona rzeczywistości pozwala także wirtualnie sterować wybraną osłoną – podnosić ją i opuszczać.

Co bardzo ważne, aplikacja sama wykona pomiar naszego rozwiązania, który zostanie umieszczony w opisie zdjęcia projektu po jego zapisaniu. To ułatwienie dla wszystkich borykających się z dylematem, którą przestrzeń okienną powinniśmy dokładnie zmierzyć, aby dopasować osłonę idealnie na wymiar. Twórcy aplikacji pomyśleli także o współczesnych mediach społecznościowych i umożliwiają udostępnianie projektu na Facebooku i Instagramie, a także wysłanie za pomocą MMS. Co więcej, aplikacja umożliwia bezpośrednie połączenie z partnerami handlowymi ANWIS w naszej okolicy, którzy otrzymają wizualizację z pomiarami i będą gotowi do przygotowania kompleksowej oferty.

Nowoczesne wnętrza – nowoczesna technologia 

Wśród dodatkowych zalet samej aplikacji na pewno należy wymienić jej mały rozmiar, intuicyjny panel obsługi, szczegółowe odwzorowanie detali, sterowanie zmianami w czasie rzeczywistym i zapisanie wizualizacji w pamięci urządzenia. Bez problemu wrócimy do stworzonej aranżacji w dowolnym momencie naszego remontu, aby dopasować pozostałe elementy pomieszczenia.

Warto podkreślić, że dobrym pomysłem jest rozpoczęcie planowania przestrzeni od zaaranżowania okien, które na ogół zajmują w pomieszczeniu dużą powierzchnię, rzucają się w oczy i ich wygląd ma ogromne znaczenie dla spójności urządzanego wnętrza. Dzięki aplikacji ANWIS HOME i wykorzystaniu nowoczesnych technologii nie musimy popełniać częstego błędu, czyli zostawiania wyboru osłon okiennych na sam koniec remontu. Z przyjemnością znajdziemy ciekawe rozwiązanie, na miarę naszych potrzeb, oczekiwań i pomysłów.

Aplikacja ANWIS HOME współpracuje z systemami Android oraz iOS. Modele smartfonów zapewniających stabilną i płynną pracę aplikacji można sprawdzić na stronie internetowej marki.

ŹRÓDŁO: Oknonet.pl

 


Przeczytaj również:

Związek POiD zaprasza na targi BUDMA

Od trzech dekad Międzynarodowe Targi Architektury i Budownictwa BUDMA wyznaczają czas rozpoczęcia sezonu budowlanego. Wielkimi krokami zbliża się ich jubileuszowa  30 edycja. W Poznaniu nie może za…

Zapraszamy do tworzenia kalendarium POiD

Po dwóch miesiącach od ogłoszenia najwyższego alertu epidemicznego, oraz nałożenia wielu obostrzeń, Polska gospodarka powoli wraca do normalności. Jeśli Twoja firma zaczyna planować różne przedsięw…

Odbyło się pierwsze spotkanie Rady Programowej XI Kongresu Stolarki Polskiej

We wtorek, 26 listopada br., w siedzibie Związku POiD, zebrali się członkowie Rady Programowej XI Kongresu Stolarki Polskiej, aby wspólnie ustalić program wydarzenia i przedyskutować najważniejsze …