Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Aluron – nowe rozwiązania w ofercie okuć drzwiowych!


Aluron dąży do zapewnienia swoim Partnerom możliwie jak najszerszego wyboru z zakresu oferowanych systemów i kompatybilnych z nimi akcesoriów. Z tego powodu w ostatnich tygodniach rozszerzył swoje portfolio produktowe o trzy nowe rozwiązania renomowanych dostawców okuć, firm WALA i MACO. Produkty dedykowane są systemom drzwiowym AS 75 i AS 75P oraz podnoszonoprzesuwnemu AS 178HS PRO SLIM.

Zawiasy nawierzchniowe MEX od WALA

Pierwszym produktem firmy Wala, który już dziś jest dostępny w ofercie Aluronu, jest zawias nawierzchniowy MEX. Rozwiązanie idealnie sprawdza się w przypadku konstrukcji drzwiowych bazujących na systemie AS 75. Produkt otrzymał 13 klasę użytkową, dostępny jest w wersji
symetrycznej i niesymetrycznej, dwu i trzyskrzydełkowej. Ekonomiczny zawias MEX posiada szereg zalet, wśród których można znaleźć m.in.: rozszerzony zakres regulacji docisku uszczelki do 1,2 mm z możliwością jej wykonania również za pomocą klucza imbusowego oraz możliwość wykorzystania tych samych akcesoriów co w przypadku wariantu WX.

Charakterystyka zawiasu MEX:

średnica sworznia 10 mm,

średnica tulejki ~18 mm,

oś obrotu zawiasu względem drzwi 20 mm,

zakres regulacji docisku uszczelki poziom 0: +/0,5 mm, +/0,9 mm, +/1,2 mm.

Ukryte zawiasy drzwiowe WALA WU1R

W ofercie okuć do drzwi: panelowych systemu AS 75P i systemu AS 75 pojawi się w najbliższym czasie nowe eleganckie rozwiązanie zawiasu ukrytego WU1R. Dedykowane jest konstrukcjom wymagającym najwyższego standardu wizualnego, w których elementy okuć drzwiowych mają być niewidoczne.
Zawiasy te zapewniają piękny efekt jednolitej, zlicowanej powierzchni ościeżnicy i skrzydła. Mogą być stosowane zarówno w przypadku drzwi otwieranych na zewnątrz, jak i do wewnątrz. Zawias jednorzędowy WU1R został przebadany w IFT Rosenheim i uzyskał 13. klasę użyteczności. Jedną z wielu zalet rozwiązania jest płynna regulacja w trzech płaszczyznach pozwalająca na perfekcyjne ustawienie skrzydła drzwiowego względem ościeżnicy. Nowe zawiasy ukryte Wala posiadają niezwykle prosty i intuicyjny sposób montażu.

Charakterystyka zawiasu WU1R

maksymalny zakres otwarcia 105o,

maksymalny ciężar skrzydła 180 kg,

zakres regulacji w pionie +/ 5 mm,

zakres regulacji w poziomie +/ 4,5 mm,

zakres regulacji docisku uszczelki +/ 1,75 mm.

Okucia MACO RAIL SYSTEM do drzwi podnoszonoprzesuwnych AS 178HS PRO SLIM

Dostępne w ofercie Aluronu okucia renomowanego austriackiego producenta, firmy MACO przeznaczone są do montowania w konstrukcjach podnoszonoprzesuwnych, takich jak np. drzwi tarasowe. Idealnie sprawdzają się tam, gdzie kluczową rolę odgrywa łatwość obsługi ciężkich skrzydeł drzwiowych.

Okucia MACO RAIL SYSTEM posiadają szereg istotnych zalet:

Wózki jezdne wyposażone są w zlokalizowane po obu stronach rolek, specjalne szczoteczki czyszczące, które wydłużają żywotność oraz zapewniają bezawaryjne użytkowanie.
Nowatorskie wózki grawitacyjne gwarantujące bezpieczeństwo użytkowania podczas obsługi skrzydła. Ich zastosowanie eliminuje problem „odskakiwania” klamki.

Dostępne w standardzie specjalne wsporniki (spoczniki) przejmujące ciężar skrzydła w pozycji opuszczonej, a w konsekwencji zapobiegające odkształceniom kółek jezdnych.

Możliwość montażu pręta połączeniowego (płaskownika) w pionie lub poziomie jedyne tego typu rozwiązanie dostępne na rynku.

Zasuwnica wyposażona jest w bolce ryglujące gwarantujące bezpieczne i bezawaryjne ryglowanie.

Zasuwnica dostępna w wariantach DM 27,5 (do skrzydeł o niskiej budowie profili) i DM 37,5 do skrzydeł standardowych.

Charakterystyka okuć MACO RAIL SYSTEM:
Maksymalna waga skrzydła przy zastosowaniu standardowych wózków jezdnych 250 kg,

Maksymalna waga skrzydła przy zastosowaniu tandemowych wózków jezdnych 400 kg

Wala WU-1R. Fot. Aluron
MEX.Fot. ALURON
MARCO RAIL SYSTEM. Fot. ALURON

ŹRÓDŁO: ALURON


Przeczytaj również:

Stowarzyszenie AUROF z Ukrainy Patronem Honorowym XII Kongresu Stolarki Polskiej

Jako organizacja zrzeszająca producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki otworowej wierzymy, że pokojowa współpraca i wielostronne partnerstwa mają kluczowe znaczenie dla rozwiązywania globalny…

Posiedzenie Komitetu Budownictwa przy Krajowej Izbie Gospodarczej

Dnia 17 września 2019 roku, odbyło się posiedzenie Komitetu Budownictwa KIG, w którym udział wzięli Przewodniczący Komitetu Budownictwa pan Jacek Szer, członkowie Komitetu w tym prezes Związku POID…

Rusza konkurs dla klas patronackich „DOBRY MONTAŻ”!

W celu wsparcia szkół, które ogłaszają nabór do klas o profilu „monter stolarki budowlanej”, Partnerzy kampanii „DOBRY MONTAŻ”, wraz ze Związkiem POiD, przygotowali specjalny konkurs, promujący zaw…