Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

ALURON: Niekonwencjonalne sposoby wykorzystania aluminium w budownictwie

Jeszcze kilka lat temu aluminium uważane było za „zimne” i nienadające się do domów jednorodzinnych. Dziś przebojem podbija wspomniany rynek, zapewniając inwestorom większą swobodę aranżacji przestrzeni oraz możliwości technologiczne, które są niedostępne w przypadku PVC i drewna.

Zwiększenie popularności aluminiowej stolarki otworowej wśród inwestorów indywidualnych przełożyło się w Aluronie na poszukiwanie dodatkowych sposobów wykorzystania tego materiału w budownictwie. W ten sposób powstały systemy PATIOCOVER oraz VERTICOVER, które wzbogaciły ofertę producenta systemów aluminiowych z Zawiercia.

Aluminiowa deska elewacyjna
System VERTICOVER to nowoczesna i elegancka alternatywa dla drewnianych i kompozytowych desek elewacyjnych stosowanych dotychczas w budownictwie mieszkalnym i komercyjnym. Długość deski wynosi 6000 mm, szerokość 135 mm, a grubość 8 mm. Deski systemu VERTICOVER mogą być układane pionowo, poziomo lub pod dowolnym kątem. Dzięki temu stanowią interesujący detal architektoniczny, który z pewnością wyróżni wizualnie każdą inwestycję.

Aluminiowa deska tarasowa
Drugim niekonwencjonalnym produktem, który trafił do oferty Aluronu, jest system PATIOCOVER. Jak wskazuje nazwa, służy do budowy tarasów i może być stosowany zamiast desek wykonywanych z innych materiałów. Długość pojedynczej deski wynosi 6000 mm, szerokość 142 mm, a grubość 18 mm. Montaż odbywa się za pomocą wkrętów i specjalnych klipsów.
Projektując rozwiązanie, nasi konstruktorzy wzięli pod uwagę, mogące występować, problemy związane ze ścieraniem lakieru oraz poślizgami użytkowników. Wyeliminowali je za pomocą procesu ryflowania deski, czyli wykonania na całej jej powierzchni specjalnych rowków.

Zalety systemów PATIOCOVER i VERTICOVER
Zarówno aluminiową deskę elewacyjną, jak i tarasową cechują trwałość charakterystyczna dla aluminium a także odporność na uszkodzenia mechaniczne, niekorzystne oddziaływanie warunków atmosferycznych i promieniowania UV. Ważną zaletą rozwiązań jest też brak konieczności przeprowadzania czasochłonnej i pracochłonnej konserwacji. Bogata kolekcja kolorów RAL i powłok drewnopodobnych z palety Aluron Color Collection 2 ułatwiają dopasowanie kolorystyki desek do stolarki otworowej oraz innych elementów projektu, takich jak: bramy, żaluzje, rolety, balustrady, bramy garażowe i ogrodzenie.

ŹRÓDŁO: ALURON


Przeczytaj również:

Czy Polska utrzyma się na pozycji lidera eksportu okien i drzwi?

Jak podaje Raport badania rynku okien i drzwi, przeprowadzone przez ASM Research Solution Strategy, na zlecenie Związku POiD, Polska pozostaje liderem w eksporcie okien i drzwi wśród krajów europej…

 Konferencja „Monitoring Rynku Budowlanego 2019” ze wsparciem branżowym POiD

„Monitoring Rynku Budowlanego 2019” to największa i najważniejsza ogólnopolska konferencja dedykowana przedsiębiorcom z branży budowlanej. Tegoroczna, 22 edycja spotkania, organizowana przez ASM – …

Zgłoś swój udział w kolejnym HydeParku 3 lipca

Związek POiD zaprasza przedstawicieli firm członkowskich do udziału w spotkaniu dyskusyjnym Hyde Park. Kolejne spotkanie odbędzie się w piątek 3 lipca o godzinie 12:00 za pośrednictwem platformy Mi…