Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Aluprof zachęca do rozmów o przyszłości – konferencje z cyklu Future Builders za nami!

11 panelistów , 2 panele dyskusyjne, 500 przedstawicieli branży architektonicznej i budowlanej – tak w skrócie można by podsumować tegoroczną edycję rozmów o przyszłości, którą zainicjowała w ubiegłym roku firma Aluprof.

Na te nurtujące świat architektury pytania:

  1. Jak będzie wyglądać „Nowy Europejski Bauhaus”?
  2. Jak powinna wyglądać „Transformacja miast na miarę XXI wieku”?

odpowiedzi udzielili : Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Alicja Kuczera, Ewa Kuryłowicz, Neil Pennell , João Rodrigues, Robert Schmitz, Bogdan Zaha, Mirosław Czarnik, Jacek Ewý, Tomasz Konior, Dawid Cycoń.

Galę finałową IV edycji konkursu ” Obiekt Roku w systemach Aluprof ” poprzedzała międzynarodowa konferencja “Future Builders”, ktora odbyła się 8 wrześnie 2022 r.  w Warszawie w hotelu Double Tree by Hilton. W trakcie której wybitni architekci z Polski i z zagranicy debatowali o aktualnych trendach i architekturze przyszłości, designie, zrównoważonym budownictwie, a także o przyszłości nowoczesnych miast. Wymianę doświadczeń i opinii na najwyższym światowym poziomie gwarantowały wielkie nazwiska, jak João Rodrigues, Agnieszka Kalinowska-Sołtys, Neil Pennel, Robert Schmitz, Alicja Kuczera, Mirosław Czarnik, Jacek Ewý, Ewa Kuryłowicz, Tomasz Konior czy Bogdan Zaha ze słynnej pracowni Zaha Hadid.

W trakcie panelu nt. „Transformacji miast na miarę XXI w.” międzynarodowe grono architektów roztoczyło przed słuchaczami ciekawą wizję tego, jak mogą wyglądać miasta przyszłości.

Podczas konferencji został również poruszony ważny społecznie temat zrównoważonego budownictwa. O nowym europejskim Bauhausie, którego celem jest podkreślanie wagi przyjaznej dla środowiska gospodarki cyrkularnej, rozmawiali m.in. Jacek Ewý czy Ewa Kuryłowicz, komentując to zjawisko z perspektywy architekta.

Z kolei Zbigniew Maćków rozłożył na czynniki pierwsze projekt swojego wrocławskiego biurowca Green2Day, który został nagrodzony w III edycji konkursu “Obiekt Roku w Systemach Aluprof”. Dzięki temu słuchacze mogli od kulis dowiedzieć się, jak powstają nowoczesne projekty obiektów komercyjnych.

Uzupełnieniem konferencji była prezentacja Michała Marcinkowskiego z Aluprof, która podkreśliła zachodzące zmiany w budownictwie, istotę nowoczesnych rozwiązań oraz ich wpływ na przestrzeń miejską i postęp architektoniczny.

Partnerami wydarzenia były fimry: Press Glass, IGP, ML System oraz GEZE.

Więcej  o projekcie: https://future-builders.com/

Laureatów konkursu oraz listę TOP 10 obiektów wybranych przez Jury można znaleźć na stronie: https://future-builders.com/konkurs/gala

ŹRODŁO: Aluprof

 


Przeczytaj również:

Związek POiD i Stowarzyszenie EPPA łączą siły na rzecz recyklingu okien pochodzących z demontażu

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) nawiązuje współpracę z EPPA europejskim stowarzyszeniem branżowym producentów systemów profili okiennych z twardego PCV i związanych z nimi produktów budowlanych…

Szkolenie techniczne POiD w Ośrodku Badań Ogniowych ITB już 27 listopada

Związek Polskie Okna i Drzwi jest organizatorem kolejnego szkolenia technicznego, które odbędzie się już 27 listopada w Ośrodku Badań Ogniowych ITB w Pionkach. Tematyką warsztatów będzie Stolarka o…

Wyzwania i cele branży w Rezolucji XIII Kongresu Stolarki Polskiej

Kongres Stolarki Polskiej, organizowany przez Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD), od lat wyznacza kierunki rozwoju branży. W toku dyskusji w ramach bloków tematycznych tegorocznego XIII Kongresu S…