Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Aluplast ponownie z wyróżnieniem Lider Rynku Stolarki 2021

Za nami dwa intensywne dni podczas Ogólnopolskiego Forum Stolarki Jesień 2021. Konferencja online, która już tradycyjnie skupiła spore grono managerów z naszej branży, była tym razem platformą wymiany wiedzy i doświadczeń w dwóch tematach wiodących: Jak wykorzystać szanse stojące przed naszą branżą w najbliższych latach w kontekście fali renowacji e UE oraz jak zniwelować zagrożenia wynikające z okresowych braków i wzrostu cen surowców, z którymi mieliśmy do czynienia w tym roku.

Fot. Aluplast

Punktem kulminacyjnym  Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2021 było wręczenie wyróżnień Lidera Rynku Stolarki 2021. Jesteśmy bardzo dumni, że wyróżnienie tytułem Lidera Rynku Stolarki 2021 w kategorii „Systemy okienne z PVC” po raz kolejny powędrowało do naszej firmy.  Jak podkreślali organizatorzy i analitycy z  CAB oraz Forum Branżowych ubiegły rok pozwolił jeszcze bardziej umocnić naszą pozycję lidera rynku, którą utrzymujemy już od 20 lat. W tym trudnym i nieprzewidywalnym roku udało nam się zwiększyć nasze przychody o prawie 15% osiągając obroty na poziomie 682 milionów PLN.

Fot. Aluplast

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym Partnerom handlowym oraz pracownikom, bez których zaangażowania, wyrozumiałości i lojalności uzyskanie takich wyników nie byłoby możliwe. Mamy nadzieję, że realizowana obecnie budowa nowego zakładu produkcyjnego pozwoli nam jeszcze umocnić naszą pozycję i zwiększyć konkurencyjność naszą i naszych Partnerów.

 

Jako partner strategiczny OFS 2021 aktywnie włączyliśmy się  w agendę tegorocznego spotkania. Pierwszego dnia Forum Marcin Szewczuk przedstawił, jak wykorzystać potencjał multifunkcjonalności tkwiącej w niektórych rozwiązań systemów okiennych z PVC, w kontekście poszukiwania rozwiązań zwiększających produktywność, tworzących wartość dodaną oraz mogących ograniczyć pewne negatywne skutki związane z brakami surowców.

Fot. Aluplast

Główny doradca techniczny Karol Reinsch opowiedział o tym jak skutecznie rozwijać sprzedaż eksportową, dzięki specjalnym systemom okiennym, dedykowanym na poszczególne rynki.

 

Panowie Karol Klos oraz Paweł Gregorczyk z Forum Branżowe efektownie zaprezentowali w ramach polskiej premiery naszą najnowszą platformę systemową energeto® neo.

 

Fot. Aluplast

Marcin Szewczuk wziął również udział w odbywającej się drugiego dnia debacie „Surowce główny wyzwanie 2021 roku. Co z 2022?, gdzie przedstawił aktualną sytuację na rynku systemów okiennych z PVC oraz prawdopodobne scenariusze z jakimi możemy mieć do czynienia w najbliższym czasie.

 

Bardzo dziękujemy wszystkim uczestnikom, z którymi mieliśmy przyjemność spotkać się podczas Forum. Mamy nadzieję, że dla Państwa to był również dobrze zainwestowany czas, a jeżeli jakieś z poruszanych przez nas tematów Państwa szczególnie zainteresowały, to zapraszamy do kontaktu.

ŹRÓDŁO: Aluplast


Przeczytaj również:

Zmiany w dziale szkoleń POiD

Związek POiD regularnie organizuje cykliczne szkolenia dla pracowników firm członkowskich, zrzeszonych w naszej organizacji. Szkolenia mają dostarczać specjalistom z różnych działów, platformę do w…

Nowa brama garażowa w starym budownictwie

Wiosna to dobry czas na zmiany, także te w najbliższym otoczeniu budynku. Jeśli planujemy więc wymianę starej bramy garażowej na nową – bardziej funkcjonalną i energooszczędną – musimy przede wszys…

Branża stolarki dla Ukrainy – sprawdź jak można pomóc

Od początku konfliktu w Ukrainie wiele firm i osób z branży stolarki budowlanej organizuje akcje wysyłki zaopatrzenia dla Ukrainy i zbiórki darów. Pomoc w różnych formach wciąż jest potrzebna. Dlat…