Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Aluplast Liderem Rynku Stolarki 2023

Z przyjemnością informujemy, że ponownie otrzymaliśmy tytuł Lidera Rynku Stolarki 2023 w segmencie „Profile okienne z PVC”.

Podczas odbywającego się w dniach 25-26 października 2023 dorocznego Ogólnopolskiego Forum Stolarki odbyła się Gala Liderów Rynku, podczas której wręczone zostały wyróżnienia w poszczególnych segmentach. Podstawą dla wręczenia wyróżnień były wyniki sprzedaży realizowane przez poszczególne firmy w Polsce. Organizatorem Gali Liderów Rynku Stolarki jest Centrum Analiz Branżowych, które od lat specjalizuje się w analizie branży stolarki otworowej w Polsce.

Ubiegły rok zamknęliśmy przychodami ze sprzedaży w wysokości 1,25 miliarda złotych, co stanowiło wzrost o 25% w stosunku do 2021 r. – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o.  Mimo pandemii oraz zawirowań ba rynku surowców w ostatnich latach udaje nam się konsekwentnie realizować plany rozwojowe, czego efektem jest m.in. wzrost obrotów o 80% na przestrzeni ostatnich 3 lat. Jesteśmy niezwykle dumni, że nieprzerwanie od 22 lat utrzymujemy pozycję lidera rynku systemów okiennych z PVC w Polsce, a osiągane wyniki finansowe potwierdzane są również opiniami producentów okien na temat naszej firmy.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym Partnerom handlowym oraz pracownikom, którzy przyczynili się do uzyskania przez nas tego zaszczytnego tytułu.

Jak podkreślali organizatorzy Gali z Centrum Analiz Branżowych, dzięki osiągniętym w ubiegłym roku wynikom Aluplast zwiększył swoją przewagę nad kolejną firmą w zestawieniu i zdecydowanie umocnił się na pozycji lidera. A udział firmy w segmencie producentów profili z PVC w Polsce szacowany jest na ok. 25%.

Systemowa strategia sukcesu

Rozwój wpisany jest w nasze DNA – komentuje Marcin Szewczuk. Nieustannie kroczymy do przodu. Tworzymy podstawy rozwoju dla partnerów biznesowych i pracowników. Wykonaliśmy kolejny krok milowy, jakim jest ukończenie II etapu budowy nowej fabryki w podpoznańskich Nagradowicach. Kompleks powstaje na działce o powierzchni 15 ha, natomiast koszt inwestycji szacowany jest na ok. 140 mln złotych. Nowa fabryka jest niezwykle istotnym elementem strategii, która pozwoli nam na dalszą ekspansję i efektywną obsługę partnerów handlowych.

ŹRÓDŁO: Aluplast


Przeczytaj również:

I Forum Wsparcia Polskiego Biznesu za Granicą

Wychodząc naprzeciw potrzebom i aspiracjom polskiego biznesu, w dniu   25 października 2018 r. na PGE Narodowym w Warszawie, Polska Agencja Inwestycji i Handlu organizuje PAIH EXPO 2018 – Pierwsze …

Związek Polskie Okna i Drzwi uczestnikiem okrągłego stołu – webinarium pt. „ Branżowy Bilans Kapitału Ludzkiego w budownictwie”

We wtorek 22 czerwca br. w godzinach 10:30 – 12:45 odbędzie się spotkanie online  okrągłego stołu, którego organizatorem jest Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP) oraz  Uniwersytet Jagi…

Już teraz zarejestruj się na XI Kongres Stolarki Polskiej!

Ruszyły zapisy na XI Kongres Stolarki Polskiej. Zgłoszenia są możliwe poprzez formularz na stronie internetowej, a także na stoisku MONTERIADY na targach BUDMA. Podczas tego wydarzenia, w dniach 4-…