Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Aluplast Liderem Rynku Stolarki 2023

Z przyjemnością informujemy, że ponownie otrzymaliśmy tytuł Lidera Rynku Stolarki 2023 w segmencie „Profile okienne z PVC”.

Podczas odbywającego się w dniach 25-26 października 2023 dorocznego Ogólnopolskiego Forum Stolarki odbyła się Gala Liderów Rynku, podczas której wręczone zostały wyróżnienia w poszczególnych segmentach. Podstawą dla wręczenia wyróżnień były wyniki sprzedaży realizowane przez poszczególne firmy w Polsce. Organizatorem Gali Liderów Rynku Stolarki jest Centrum Analiz Branżowych, które od lat specjalizuje się w analizie branży stolarki otworowej w Polsce.

Ubiegły rok zamknęliśmy przychodami ze sprzedaży w wysokości 1,25 miliarda złotych, co stanowiło wzrost o 25% w stosunku do 2021 r. – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o.  Mimo pandemii oraz zawirowań ba rynku surowców w ostatnich latach udaje nam się konsekwentnie realizować plany rozwojowe, czego efektem jest m.in. wzrost obrotów o 80% na przestrzeni ostatnich 3 lat. Jesteśmy niezwykle dumni, że nieprzerwanie od 22 lat utrzymujemy pozycję lidera rynku systemów okiennych z PVC w Polsce, a osiągane wyniki finansowe potwierdzane są również opiniami producentów okien na temat naszej firmy.

Bardzo dziękujemy wszystkim naszym Partnerom handlowym oraz pracownikom, którzy przyczynili się do uzyskania przez nas tego zaszczytnego tytułu.

Jak podkreślali organizatorzy Gali z Centrum Analiz Branżowych, dzięki osiągniętym w ubiegłym roku wynikom Aluplast zwiększył swoją przewagę nad kolejną firmą w zestawieniu i zdecydowanie umocnił się na pozycji lidera. A udział firmy w segmencie producentów profili z PVC w Polsce szacowany jest na ok. 25%.

Systemowa strategia sukcesu

Rozwój wpisany jest w nasze DNA – komentuje Marcin Szewczuk. Nieustannie kroczymy do przodu. Tworzymy podstawy rozwoju dla partnerów biznesowych i pracowników. Wykonaliśmy kolejny krok milowy, jakim jest ukończenie II etapu budowy nowej fabryki w podpoznańskich Nagradowicach. Kompleks powstaje na działce o powierzchni 15 ha, natomiast koszt inwestycji szacowany jest na ok. 140 mln złotych. Nowa fabryka jest niezwykle istotnym elementem strategii, która pozwoli nam na dalszą ekspansję i efektywną obsługę partnerów handlowych.

ŹRÓDŁO: Aluplast


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi podsumowuje rok 2019

Podsumowanie roku 2019, bariery polskich producentów na rynkach eksportowych i wybory uzupełniające do Zarządu Polskie Okna i Drzwi, to niektóre z tematów ostatniego w tym roku posiedzenia Rady POi…

Dom w stylu eko – jaką tapetę wybrać i jak ją położyć?

Tapetowanie to jeden z najbardziej popularnych sposobów na wykończenie ścian wewnętrznych. Tapety bardzo dobrze sprawdzają się w różnego rodzaju pomieszczeniach – w salonie, pokoju dziecięcym, na p…

W 2022 stowarzyszenie rośnie w siłę: EPPA wita trzech nowych członków

Bruksela, Luty 2022: EPPA, europejskie stowarzyszenie branżowe dostawców systemów okiennych z PCV, powitało trzech nowych członków: dzięki Alphapro Groupe z Francji, Finstral z Włoch oraz stowarzys…