Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Akcja Jesteśmy Razem. Pomagamy! nagrodzona w programie Dobroczyńca Roku

Akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!” to wspólne przedsięwzięcie polskiego biznesu, który zjednoczył siły w walce z pandemią COVID-19. Dotychczas w jej ramach przekazano pomoc o wartości ponad 50 milionów złotych. Inicjatorem był Leszek Gierszewski, prezes firmy Drutex – czołowego producenta okien i drzwi w Europie. Akcja została teraz uhonorowana w programie „Dobroczyńca Roku”.

Wszystko zaczęło się w marcu tego roku od przekazania przez Drutex wsparcia finansowego pomorskim szpitalom i zaproszenia do współpracy innych firm. Odzew był natychmiastowy, a pomoc tak duża, że aby ją koordynować w skali całego kraju powstała Fundacja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”. Wartość dotychczas przekazanej pomocy przekroczyła już 50 milionów złotych.
XXIII Gala wręczenia tytułu „Dobroczyńca Roku” odbyła się 9 września w warszawskim Teatrze Syrena. W imieniu wszystkich firm zaangażowanych w akcję nagrodę odebrał Leszek Gierszewski, jej inicjator, a także Honorowy Przewodniczący Rady Akcji.

Pomaganie to rzecz oczywista. Szczególnie teraz, w tych dziwnych i trudnych dla wszystkich czasach. Gdy tylko pojawił się koronawirus, finansowo wsparłem tych, którzy walczą z nim na pierwszej linii frontu. Zaprosiłem też do współpracy kolegów z innych firm, innych branż. Razem można bowiem zdziałać więcej. Odzew był natychmiastowy, ruszyła lawina. Prawdziwa lawina pomocy. Polski biznes w czasach próby pokazał swoją siłę. Bardzo się cieszę, że w dobie kryzysu udało nam się zjednoczyć dla wspólnego dobra. I za to wszystkim bardzo dziękuję. A my, jako Drutex, pomagaliśmy, pomagamy i będziemy pomagać. Bo tak po prostu trzeba – mówi Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex.

“Dobroczyńca Roku” to program promujący dobroczynność i społeczne zaangażowanie firm w Polsce. Organizatorem jest Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce. Od 1997 roku wyróżniane są firmy najbardziej aktywne społecznie. Program umożliwia organizacjom pozarządowym publiczne podziękowanie darczyńcom i partnerom biznesowym, inspiruje przedsiębiorców do podejmowania działalności społecznej oraz informuje o inicjatywach i programach społecznych realizowanych przez firmy.
W tej edycji organizatorzy zdecydowali o przyznaniu dodatkowo sześciu wyróżnień specjalnych w kategorii „Społecznie zaangażowani w walce z epidemią COVID-19”. Jedno z nich otrzymała akcja „Jesteśmy Razem. Pomagamy!”.

O akcji

„Jesteśmy Razem. Pomagamy!” – to inicjatywa społeczna skupiająca przedsiębiorców, gotowych nieść pomoc w obliczu pandemii COVID-19. Skupia podmioty prywatne, które w sposób materialny i niematerialny pomagają w walce z pandemią. W ramach akcji niezbędne wsparcie uzyskują m.in. placówki służby zdrowia, osoby poszkodowane skutkami pandemii oraz organizacje pozarządowe. Inicjatorem akcji jest Leszek Gierszewski, prezes i założyciel firmy Drutex SA. Akcja ma charakter otwarty i apolityczny. Jej siła tkwi we wspólnym działaniu. Dzięki integracji silnych i gotowych do pomocy organizacji akcja niesie realną, wymierną pomoc. Wspólne działania pomocowe umożliwiają dotarcie do większej liczby donatorów i potrzebujących.

Wiele firm, państwowych i prywatnych, pomaga. Robi to na wiele sposobów. Nasza akcja to forma wspólnego działania tych podmiotów. Wspólnie można realizować większe projekty. Zresztą jak nie teraz, to kiedy? To jest właśnie ten czas! Słowo „solidarność” nabrało w tych czasach nowego znaczenia – komentuje Leszek Gierszewski, Honorowy Przewodniczący Rady Akcji.

 


Przeczytaj również:

Witamy wśród firm członkowskich POiD

Miło nam poinformować, że w szeregi członków POiD wstąpiła  nowa firma. W naszym gronie witamy firmę Dbamy o bramy Sp.z.o.o. Firma zajmuje się produkcją i dystrybucją środków do smarowania, pielęg…

Monter Edmont dołączył do kampanii „DOBRY MONTAŻ”

Dobry montaż wymaga zaangażowania dobrych fachowców. Najlepsze cechy profesjonalnego montera stolarki budowlanej utożsamia postać Edmonta – nowoczesnego specjalisty, który dołączył do kampanii „DOB…

Wybieramy Nagrodę Publiczności POiD Building Awards 2021, pierwszego konkursu stworzonego z myślą o polskiej branży stolarki budowlanej

Celem konkursu było wyłonienie unikatowych zastosowań produktów stolarki budowlanej w najlepszych realizacjach architektonicznych z całego świata. Firmy pokazały swoje produkty zastosowane w ukończ…