Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Okna zawsze pod kontrolą dzięki czujnikowi SensTrack wireless

W sezonie letnim często uchylamy lub otwieramy na oścież okna, aby przewietrzyć dom. Przypadkowe pozostawienie otwartych okien bez nadzoru może jednak wiązać się z wieloma zagrożeniami. Bezprzewodowy zaczep Schüco SensTrack wireless umożliwia ciągłe monitorowanie stanu zamknięcia okien nawet spoza domu.

Dzięki SensTrack wireless można z dowolnego miejsca sprawdzić status zamknięcia okien w aplikacji inteligentnego domu Fot. Schüco

Podczas upałów często chcemy zapewnić sobie przyjemny przewiew w domu, uchylając okna lub otwierając je na oścież. Niekiedy jednak wychodząc z domu zapominamy o ich zamknięciu, co może generować ryzyko wystąpienia potencjalnie niebezpiecznych sytuacji. Typowe dla okresu letniego burze i ulewy z silnym wiatrem mogą doprowadzić do gwałtownego otwarcia skrzydła i nawet zalania pomieszczenia. Kolejnym zagrożeniem są włamywacze. Statystyki policyjne wskazują, że w okresie wakacyjnym ich aktywność wzrasta. Integrowany z oknami aluminiowymi Schüco zaczep Schüco SensTrack wireless na bieżąco monitoruje stan zamknięcia okna i informuje o tym użytkownika poprzez aplikację typu Smart Home na smartfonie. Bezprzewodowe, w pełni niezależne energetycznie rozwiązanie zapewnia większe poczucie bezpieczeństwa, ograniczając przy tym zużycie energii.

Niezawodny monitoring okien

Zaczep SensTrack wireless komunikuje się z wszystkimi systemami inteligentnego domu kompatybilnymi z EnOcean Fot. Schüco

Schüco SensTrack wireless może być zintegrowany bezpośrednio z systemami typu Smart Home kompatybilnymi z protokołem EnOcean, jak np. KNX czy Somfy poprzez zewnętrzną bramę sieciową. W ten sposób użytkownicy mogą w każdej chwili sprawdzić w aplikacji inteligentnego domu stan zamknięcia okien. Gdy bezprzewodowy zaczep wykrywa, że okno jest otwarte, może również na przykład powiadomić o tym podłączone do sieci termostaty poprzez system inteligentnego domu, co w chłodniejszych miesiącach spowoduje wyłączenie systemu grzewczego. W odróżnieniu od innych dostępnych na rynku przewodowych rozwiązań monitoringu okien bazujących na kontaktronach, Schüco SensTrack wireless nie wymaga zewnętrznego zasilania, ani okablowania. Energia potrzebna do jego działania jest generowana poprzez ruch okucia w trakcie zamykania i otwierania okien. Komunikacja z systemem inteligentnego domu odbywa się drogą bezprzewodową, dzięki czemu rozwiązanie to jest również niezwykle łatwe w instalacji.

Idealny do każdego rodzaju budownictwa

Zaczep SensTrack wireless jest montowany w rowku okuciowym okna i pozostaje niewidoczny od zewnątrz Fot. Schüco

Niezależny energetycznie zaczep Schüco SensTrack wireless nie wymaga wymiany baterii czy prowadzenia oddzielnego okablowania. Dzięki temu jest on nie tylko komfortowy w codziennej eksploatacji i energooszczędny, lecz także może być w każdej chwili zamontowany w już istniejących oknach aluminiowych Schüco AWS z okuciami AvanTec lub AvanTec Simply Smart. Rozwiązanie jest integrowane w rowku okuciowym okna, dlatego pozostaje zupełnie niewidoczne od zewnątrz i nie zaburza wyglądu okna. Ukryty montaż zapewnia pełną ochronę mechanizmu przed potencjalnymi próbami dostępu i manipulacji od zewnątrz. Wszystko to sprawia, że czujnik SenStrack wireless to innowacyjny i niezawodny komponent systemu bezpieczeństwa budynku.

 

Więcej informacji na stronie: www.schueco.pl

ŹRÓDŁO: Schüco


Przeczytaj również:

Kolejne szkolenia w ramach grupy „Porozmawiajmy o DOBRY MONTAŻU”

Kolejne firma członkowska POiD angażuje się w działania grupy „Porozmawiajmy o DOBRYM MONTAŻU”, która funkcjonuje jako jedna z inicjatyw kampanii „DOBRY MONTAŻ”, organizowanej przez Związek POiD. …

XII Kongres Stolarki Polskiej w nawiązaniu do Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ

Jaka jest rola biznesu w realizacji Celów Zrównoważonego Rozwoju ONZ? To jedno z wielu pytań, na które, w kontekście sektora stolarki budowlanej, odpowiedzą eksperci podczas Kongresu Stolarki Polsk…

IX Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie

IX Kongres Stolarki Polskiej – podsumowanie Za nami IX Kongres Stolarki Polskiej, którego celem było omówienie najważniejszych wyzwań, jakie stoją przed branżą stolarki budowlanej, a także wyznacze…