FAKRO Partnerem wystawy polskiego plakatu w Starym Browarze w Poznaniu
Plakat to jeden z najlepszych „towarów eksportowych” polskiej sztuki. Prace Henryka Tomaszewskiego, Romana Cieślewicza, Waldemara Świerzego czy Jana Lenicy znane są na całym świecie. W Galerii na Dziedzińcu w poznańskim Starym Browarze na wystawie „Plakat wisi” można do końca lutego 2023 r. oglądać blisko 200 prac plakacistów – od „klasyków” z lat 50. i 60. po projekty artystek i artystów młodego pokolenia. Partnerem projektu jest firma FAKRO, producent okien dachowych. Mecenat realizowany jest w ramach projektu „Okno otwarte na sztukę”.
Plakat polityczny, filmowy, teatralny, muzyczny, turystyczny – wystawa w Galerii na Dziedzińcu przekrojowo pokazuje rozpiętość tematów, jakie mieszczą się pod hasłem „polska szkoła plakatu”. Na ekspozycji można zobaczyć m.in. grafiki Tomaszewskiego, Świerzego, Cieślewicza, Wojciecha Fangora, Wiktora Górki, Anny Huskowskiej, Wojciecha Zamecznika, Jana Młodożeńca, Tadeusza Trepkowskiego. Polski plakat dalej ma się dobrze – przekonują organizatorzy wystawy w Galerii na Dziedzińcu. Młode pokolenie garściami czerpie z dokonań wybitnych twórców aktywnych w PRL-u. Zwinne, inteligentne metafory, dowcip, a czasami gorzkie obserwacje na temat rzeczywistości ubierają w oryginalne, różnorodne formy wizualne. Realizacja wystawy w tak imponującej skali była możliwa m.in. dzięki partnerstwu z firmą FAKRO.
FAKRO wspiera kreatywność i innowacje
FAKRO angażuje się w wiele projektów społecznych, m.in. w inicjatywy z dziedziny edukacji i zrównoważonego rozwoju. „Okno otwarte na sztukę” to kolejny program marki, dzięki któremu działalność FAKRO z zakresu CSR poszerzy się o mecenat nad interesującymi wystawami i projektami kulturalnymi. – Nasza firma regularnie nagradzana jest za innowacje. Źródłem innowacji jest kreatywne podejście do rozwiązywania problemów, do projektowania, produkcji – sztuka jest doskonałą inspiracją w tym obszarze – mówi Janusz Komurkiewicz, członek zarządu ds. marketingu z FAKRO. Nasze produkty łączą twórczą myśl inżynieryjną, jakość i troskę o środowisko naturalne. Dbamy o trwałość materiałów, polepszamy komfort użytkowników naszych okien, jednocześnie proponując wyrafinowaną, ponadczasową estetykę – podsumowuje.
ŹRÓDŁO: FAKRO