Konstruując drzwi HST, stworzyliśmy rozwiązanie, które lekkość wprowadza nie tylko w aspekcie wizualnym. Jest to możliwe za sprawą podnoszono-przesuwnej konstrukcji modelu. Zbudowany jest ona na specjalnych, szerokich profilach, a ościeżnica mieści w sobie oddzielne tory jezdne dla poszczególnych skrzydeł – lub skrzydła – zależnie od wybranego schematu otwierania. Dzięki specjalistycznym okuciom skrzydło przesuwane jest swobodnie i bez najmniejszego oporu na bok, po prowadnicach, bez konieczności wcześniejszego uchylania czy odstawiania od ramy. Obsługa drzwi jest zatem nie tylko lekka, lecz także prosta i intuicyjna – tłumaczy Mike Żyrek.
Jak dobrać drzwi tarasowe?
Lato to dla Polaków często czas na budowę czy remont domu. Zwykle oznacza to szereg decyzji, które trzeba podjąć – jedną z nich bywa dobór typu drzwi tarasowych.
Jeśli interesują nas spektakularne przeszklenia, łączące harmonijnie otoczenie z wnętrzem, warto postawić na drzwi podnoszono-przesuwne, które przy okazji zagwarantują domownikom łatwą obsługę i komfort użytkowania.
Poszukując rozwiązań do domu, zwykle rozglądamy się za tymi, które będą najbardziej funkcjonalne. Jednocześnie jednym z najprzyjemniejszych elementów urządzania wnętrza jest dobór wzornictwa, które nie tylko idealnie wpasuje się w styl pomieszczeń i budynku, ale także nada im charakteru. Poszukiwania odpowiednich drzwi bywają czasochłonne i problematyczne. Dobór odpowiedniego wyrobu wymaga bowiem poszerzenia wiedzy na temat stolarki. Jeśli otwór drzwiowy jest spory, optymalnym zakupem mogą okazać się drzwi podnoszono-przesuwne i to na nie w pierwszej kolejności warto zwrócić uwagę.
Lekkość
Drzwi tarasowe HST pozwalają na stworzenie konstrukcji naprawdę imponujących rozmiarów. Nadają się one do otworów drzwiowych o szerokości od 3 do 6 m. Dla użytkowników oznacza to z kolei więcej światła we wnętrzu, poczucie przestronności, jak również możliwość harmonijnego połączenia ogrodu z wnętrzem domu. Obie strefy bowiem spójnie komponują się i współgrają ze sobą, oddzielone jedynie szybą. Duży gabaryt przeszklenia przekłada się jednak w oczywisty sposób na jego większy ciężar. Jak tłumaczy Mike Żyrek, Dyrektor Działu Badań i Rozwoju OKNOPLAST, nie musi to oznaczać mimo wszystko trudniejszej, wymagającej większej siły obsługi.
Komfort
Użytkowanie modelu znacząco ułatwia obniżony próg wpuszczony w posadzkę. Dzięki niemu użytkownicy nie muszą pamiętać o barierze w postaci podwyższenia, jak ma to miejsce w wielu modelach drzwi tarasowych. Przejście jest także bezpieczniejsze dla domowników, zwłaszcza jeśli znajdują się wśród nich osoby starsze, dzieci lub osoby z niepełnosprawnością. Dodatkowo komfort poruszania się zwiększa spora szerokość światła przejścia, czyli wolnej przestrzeni, którą uzyskuje się po otwarciu drzwi przesuwnych. W przypadku OKNOPLAST HST może to być nawet do 2,9 m.
Zalety drzwi podnoszono-przesuwnych sprawiają, że jest to jedno z najbardziej cenionych rozwiązań tarasowych. Podczas wykańczania domu czy remontu warto więc wziąć je pod uwagę, inwestując tym samym w wygodę, trwałość i wygląd.
ŹRÓDŁO: Oknonet.pl
Najpopularniejsze wpisy
-
STANSON nową firmą członkowską Związku Polskie Okna i Drzwi
-
Nowa firma członkowska POiD
-
Które marki budowlane zdobędą uznanie wśród specjalistów w 2025 roku? Wyniki badania rynku będą ogł…
-
Związek Polskie Okna i Drzwi patronem branżowym targów Windoglass Innovation
-
Zaproszenie na szkolenie dla zespołów serwisowo-montażowych stolarki budowlanej
Przeczytaj również:
ASM – Centrum Badań i Analiz Rynku, Członkiem Wspierającym Związek Polskie Okna i Drzwi
Zarząd Związku Polskie Okna i Drzwi podjął decyzję o przyjęciu ASM- Centrum Badań i Analiz Rynku do grona Członków Wspierających. Mając na uwadze wieloletnią współpracę ze Związkiem POiD w dziedzini…
Promocja firm członkowskich POiD w Katalogu Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu
Jak informuje Polska Agencja Inwestycji i Handlu (PAiH), firmy członkowskie POiD mogą zgłaszać się do bezpłatnego wpisu do katalogu targowego PAiH.
Do 8 kwietnia br. Polska Agencja Inwestycji i Handl…
MB-MM50N – nowoczesna fasada w skandynawskim duchu
Budownictwo skandynawskie, znane z minimalizmu, funkcjonalności i harmonii z naturą, jest symbolem nowoczesnego podejścia do projektowania. Architektura typowa dla tego regionu Europy wyróżnia się te…