Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Yawal wspomaga producentów w automatyzacji produkcji w ramach UNI_LINK

Automatyzacja procesu produkcji to jedno z najważniejszych działań podejmowanych obecnie przez producentów stolarki otworowej. Odpowiednio dobrane, kompleksowe i jednocześnie łatwe w obsłudze oprogramowanie zarządzające piłami oraz CNC może zwiększyć wydajność i skrócić czas pracy maszyn nawet do 70%. Tego typu software dostarcza rekomendowana przez Yawal firma Unilink Poland Sp. z o.o.

Każdy producent posiadający centrum obróbcze, który jest zainteresowany automatyzacją produkcji, zyskuje wsparcie przedstawicieli Yawala w kontaktach z dostawcą UNI_LINK-a a następnie podczas konfiguracji oprogramowania bezpośrednio w swoim zakładzie produkcyjnym. Na cały proces instalacji i wdrożenia potrzebne są maksymalnie trzy dni, po których możliwe jest uruchamianie produkcji bez konieczności wstawania zza biurka. UNI_LINK pobiera z oprogramowania spływające od klientów zamówienia i generuje listę cięć na piłę oraz komplet obróbek do dowolnej obrabiarki CNC. Niezaprzeczalną zaletą tego programu jest m.in. kompatybilność z każdą maszyną oraz możliwość dopasowania do indywidualnych potrzeb producenta. UNI_LINK pozwala na bezproblemowe tworzenie bibliotek makr, łatwą zamianę skomplikowanych obróbek oraz import danych z praktycznie każdego programu konstrukcyjnego. Wybór UNI_LINK nie powoduje więc konieczności zrezygnowania ze stosowanego dotychczas oprogramowania kalkulacyjno-konstrukcyjnego.  Poprzez wprowadzenie wizualizacji typu WYSIWYG 3D (what you see is what you get) w znacznym stopniu ograniczono pojawiające się błędy i związane z nimi koszty.

Yawal zapewnia swoim partnerom biznesowym praktycznie kompletną bazę obróbek pod okucia i akcesoria występujące we wszystkich systemach systemodawcy, w tym bazę obróbek dla innowacyjnego systemu Moreview. Po wdrożeniu oprogramowania oraz jego konfiguracji Yawal i UNI_LINK świadczą usługi wsparcia technicznego oraz aktualizują przekazaną producentowi bazę danych.

„Wsparcie producentów w zakresie automatyzacji wynika z naszej nowej strategii sprzedażowej.

Chcemy być dla naszych klientów partnerem wpierającym nie tylko w zakresie samych systemów, ale całego ich funkcjonowania jako przedsiębiorstwa. Branża aluminiowa się zmienia, procesy rynkowe wymuszają na producentach ruchy w kierunku mechanizacji i unowocześnienia procesów produkcyjnych. Wynika to w szczególności z obniżenia kosztów i zwiększenia wydajności dzięki wykorzystaniu CNC oraz z problemów z pracownikami. Jesteśmy nowoczesną firmą, podążającą za trendami rynkowymi, dlatego propagujemy rozwiązania wprowadzane przez UNI_LINK. Równocześnie kończymy etap wprowadzania baz w ramach programu LogiKal (Orgadata), który również służy do zarządzania CNC. Podjęliśmy też współpracę z wiodącym na rynku dostawcą maszyn – firmą FIMTEC-POLSKA Sp. z o.o., s. k. posiadającą w swojej ofercie najnowocześniejsze centra obróbcze FOM Industrie.” – powiedział Łukasz Kucharczyk, Dyrektor Handlowy Yawal S.A.

 

 


Przeczytaj również:

Kongres Stolarki Polskiej znów stacjonarnie! Przed nami XII edycja wydarzenia

Już 26 maja br. odbędzie się długo wyczekiwana, kolejna edycja Kongresu Stolarki Polskiej, zgodnie z oczekiwaniami branży budowlanej, ponownie w formule stacjonarnej. Tym razem spotkanie będzie mia…

Jak zamontować okna szczelnie i zgodnie z wytycznymi?

Rusza nowy sezon budowlany, a wraz z nim również prace związane z montażem stolarki okiennej. To ważny element termomodernizacji budynków, która jest sposobem na zyskanie oszczędności energii ciepl…

Ulga termomodernizacyjna – trwają prace legislacyjne.

Ministerstwo Finansów opracowało projekt ustawy, w którym proponowane są regulacje dotyczące tzw. ulgi termomodernizacyjnej. To dobra wiadomość dla całej rodzimej branży stolarki budowlanej – wpro…