Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

Proventuss – Podsumowanie

Rok 2023 w firmie Proventuss obfitował w masę wydarzeń: szkolenia, targi, nowe budowy, konferencje branżowe. Początek roku to przede wszystkim szkolenia stacjonarne Aluron Alu-Meeting, które odbyły się w kilku miastach w Polsce: we Wrocławiu, Janowie Lubelskim, Serocku pod Warszawą, w Puszczykowie, w Warlubiu i w Augustowie i cieszyły się sporym zainteresowaniem.

Fot. Proventuss

Początek lutego to poznańska Budma i Monteriada w ramach POiD, w której wzięliśmy udział po raz pierwszy. W ramach targów promowaliśmy przede wszystkim folię tymczasową do zabezpieczania stolarki okienno-drzwiowej Vi-Pro® Liquid Foil.

Fot. Proventuss Polska

W maju załoga Proventuss odwiedziła firmę Siderise doskonaląc wiedzę z pasywnych systemów ochrony ogniowej i izolacji akustycznej fasad.

Fot. Proventuss Polska

W trakcie roku przeprowadziliśmy szkolenia techniczne dla firm MMGlass, Q4Glass, Vitroterm-Murów, i innych.

Fot. Proventuss Polska

Jak co roku, i w 2023 powstają inwestycje budowlane, w których mamy swój udział jako dostawca produktów do uszczelnienia i zabezpieczania stolarki. Obecnie w Warszawie rośnie nowoczesny 174 m wieżowiec The Bridge. Użytkowa powierzchnia tej inwestycji będzie 49 tys. m2, z czego największą część zajmie powierzchnia biurowa – 47 tys. m2.

Fot. Proventuss Polska

Trwa rozbudowa największej, najnowocześniejszej i najbardziej ekologicznej spalarni w Polsce! Zakład Unieszkodliwiania Stałych Odpadów Komunalnych (ZUSOK) w Warszawie to wspólna realizacja Proventuss Polska z Opal Grodzisk Wlkp. Projekt spalarni spełnia surowe wymogi środowiskowe i będzie w pełni bezpieczny dla mieszkańców Warszawy. Produkty, które zostały użyte na tym obiekcie: DOWSIL 791, Vi-Pro® membrany EPDM, kleje do membran EPDM – Vi-Pro® EPDM Paste Adhesive 903 oraz Vi-Pro® EPDM Contact Adhesive 904. Szyby są zespolone na produkcie DOWSIL 3363.

Fot. Proventuss Polska

Podczas budowy nowej siedziby Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu zostało użytych kilometry membran EPDM marki Vi-Pro Membrane EPDM External i Internal klejonych do okien i fasad PVC i ALU przy użyciu klejów do EPDM marki: Vi-Pro EPDM Paste Adhesive 903 oraz Vi-Pro EPDM Contact Adhesive 904. Do dylatacji użyty został Vi-Pro Strongbond SB 25.

Fot. Proventuss Polska

W Poznaniu pnie się do góry najwyższy w tym mieście, jak i w całym województwie budynek – Andersia Silver Poznań, który osiągnie wysokość 116 m. Fasady segmentowe produkowane przy użyciu produktów dostarczanych przez Proventuss Polska takich jak DOWSIL 993, DOWSIL 791, DOWSIL 796 na obiekt dostarcza firma Defor S.A. ze Śremu. Na obiekcie stosowane są również produkty Vi-Pro® EPDM Paste Adhesive 903 i Vi-Pro® EPDM Contact Adhesive 904. Szyby zespolone są silikonem DOWSIL 3363.

Fot. Proventuss Polska

Ukończone realizacje w Warszawie to Lixa C na Woli oraz PZO na Pradze Południe.

Fot. Proventuss Polska

Również w Warszawie powstaje nowoczesna baza naukowo-dydaktyczna Centrum Symulacji Medycznych Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego o powierzchni całkowitej 21 400 m2. Za fasadę odpowiada ELJAKO-AL., a generalnym wykonawcą jest PORR. Zabezpieczona została stolarka fasadowa od wewnątrz na 2 kondygnacjach. Wykorzystane zostały nasze produkty: VI-PRO® LIQUID FOIL, DOWSIL 791T, DOWSIL 791 oraz taśma Norbond A7500.

Fot. Proventuss Polska

W czerwcu byliśmy gośćmi podczas 30-lecie naszego biznesowego partnera, firmy Reconal. W ramach prezentu dla Jubilatów przygotowaliśmy rzeźbę pt. „Friendship” hiszpańskiego Artysty Miguel Guia – dwie dłonie symbolizujące Współpracę i Przyjaźń.

Fot. Proventuss Polska

Ważnym wydarzeniem w kalendarzu Proventuss jest własna przestrzeń magazynowa w Alwerni k/Krakowa. We wrześniu odbyło się szkolenie wewnętrzne dla polskich pracowników i zagranicznych partnerów firmy Proventuss. Szkoliliśmy się m.in. aplikowania i zrywania folii tymczasowej Vi-Pro Liquid Foil, uszczelniania fasad za pomocą membrany Vi-Pro EPDM, ocieplania budynków z użyciem kleju poliuretanowego Insta Stik, montażu elewacji wentylowanej z zastosowaniem systemu PanelFix, uszczelniania pogodowego za pomocą silikonów DOWSIL, punktowego mocowania szkła i montażu balustrad Sabco, uszczelniania konstrukcji budowlanych za pomocą Vi-Pro Strongbond SB 20, 25, 55 MS, obsługi pompy Vi-Pro Dosimac 2K, zabezpieczania modułów fotowoltaicznych i paneli solarnych przy pomocy silikonów Dowsil Solar & PV oraz hydroizolacji fundamentów i dachów z użyciem produktów GCP.

Fot. Proventuss Polska

Początek listopada to pierwsze w historii Glass Forum w Grecji. Trzy pracowite dni, +500 uczestników, długie dyskusje, nowe kontakty i partnerzy, inspirujące pomysły. Proventuss rozwija nowe rynki, zwiększa zatrudnienie i ofertę produktową.

Fot. Proventuss Polska

 

ŹRÓDŁO: Proventuss Polska


Przeczytaj również:

Zakończenie etapu zgłoszeń do konkursu POiD Building Awards 2021

Zakończył się pierwszy etap konkursu POiD Building Awards 2021. Jury będzie oceniać blisko sześćdziesiąt zgłoszonych obiektów. Pierwsza edycja konkursu POiD Building Awards 2021 to inicjatywa, któ…

Centrum Informacji Branżowej nowym członkiem Związku POiD

Witam y w gronie członków Związku POiD firmę Centrum Informacji Branżowej. Spółka od 2016 roku jest wydawcą miesięcznika Forum Branżowe oraz branżowego serwisu internetowego www.forumbranzowe.com. …

Kolejne szkolenie nauczycieli zawodu „monter stolarki” organizowane przez Związek POiD za nami!

W dniach 5-6 marca odbyło się organizowane przez Związek Polskie Okna i Drzwi, kolejne szkolenie nauczycieli przygotowujących swoich uczniów do zawodu montera stolarki budowlanej. Warsztaty odbyły …