Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

25 lat Vetrex

W tym roku Vetrex obchodzi 25-lecie swojej działalności. Obecnie firma jest jednym z kluczowych producentów okien i drzwi tarasowych z PVC oraz drzwi zewnętrznych z segmentu premium. Jej produkty sprzedawane są w Polsce i w całej Europie.

 

Firma powstała w 1997 roku w Pszczółkach w województwie pomorskim. Po siedmiu latach została przeniesiona do Tczewa. Początkowo zajmowała się produkcją okien, a następnie rozszerzyła ofertę o drzwi zewnętrzne i uruchomiła drugi zakład produkcyjny. W 2014 roku Vetrex wszedł w skład Grupy Liebot – francuskiego konsorcjum, które jest liderem europejskiego rynku w produkcji okien, drzwi i fasad. To stworzyło szanse dalszego rozwoju. Firma zyskała wsparcie i możliwość skorzystania z doświadczenia europejskiego lidera, jak również dostęp do nowych rynków zagranicznych. Pozwoliło to umocnić pozycję Vetrex na rynku krajowym oraz miało pozytywny wpływ na działania w obszarze eksportu.

Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex. Fot. Vetrex

„Od 25 lat Vetrex dostarcza klientom produkty podnoszące komfort życia. Nieustannie rozszerzamy naszą ofertę produktową oraz wprowadzamy innowacyjne rozwiązania wpisujące się w aktualne trendy architektoniczne i zmieniające się potrzeby inwestorów. Nasze okna i drzwi wyróżnia wysoka jakość wykonania, trwałość, doskonałe parametry techniczne oraz nowoczesny design. Cieszą się one uznaniem klientów w Polsce i za granicą. Osiągnięty sukces to efekt przyjętej strategii rozwoju, inwestycji w procesy produkcyjne, rozbudowanej sieci sprzedaży oraz zaangażowania naszych pracowników i owocnej współpracy z partnerami biznesowymi” – mówi Paweł Bielak, Prezes Zarządu Vetrex.

Vetrex ma ugruntowaną pozycję na rynku. Około 70 proc. produktów sprzedawanych jest w kraju, a pozostała część trafia na eksport. Oferta skierowana jest do klientów indywidualnych. Obejmuje ona okna i drzwi tarasowe z PVC oraz drzwi zewnętrzne z płaszczem stalowym. Firma jest jednym z pionierów sprzedaży sieciowej za pośrednictwem Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. Obecnie posiada ponad 100 partnerów handlowych na terenie całego kraju. Poza Polską produkty Vetrex sprzedawane są w całej Europie. Najwięcej trafia na rynek niemiecki i włoski. Eksportowane są one także do krajów skandynawskich, Luksemburga, Belgii, Szwajcarii, Francji i Holandii.

Produkowane przez Vetrex okna i drzwi powstają w dwóch fabrykach w Tczewie. Firma zatrudnia ponad 300 pracowników i jest jednym z istotnych pracodawców w regionie. Zakłady wyposażone są w zaawansowane technologicznie linie produkcyjne. Do produkcji wykorzystywane są sprawdzone i uznane na świecie rozwiązania dostarczane przez renomowanych zachodnioeuropejskich i polskich dostawców. Produkty Vetrex przechodzą specjalistyczne testy i są badane zarówno w laboratorium Vetrex, jak i w notyfikowanych placówkach badawczych (takich jak Instytut Techniki Okiennej IFT Rosenheim, Laboratorium Techniki Budowlanej w Dąbrowie Górniczej, Mobilne Laboratorium Techniki Budowlanej z Wałbrzycha czy Instytut Techniki Budowlanej w Warszawie nadzorowany przez Ministra Infrastruktury i Budownictwa). Certyfikaty otrzymane na podstawie tych testów potwierdzają deklarowane przez firmę wysokie parametry stolarki.

Fabryka Vetrex. Fot. Vetrex

Obok wysokiej jakości produktów firma dba o zapewnienie klientom fachowego doradztwa przy zakupie i profesjonalnego montażu, będących uzupełnieniem oferty produktowej. W ramach działającej od 8 lat Akademii Vetrex prowadzone są szkolenia dla doradców z punktów dealerskich oraz ekip montażowych. Eksperci firmy przekazują przedstawicielom handlowym wiedzę na temat produktów i stosowanych rozwiązań technologicznych, a także informacje z zakresu obsługi klienta i najnowszych trendów. Instalatorzy poznają zasady prawidłowego montażu, pozwalającego w pełni wykorzystać parametry techniczne stolarki. Dodatkowo od 6 lat Vetrex prowadzi certyfikację montażową Autoryzowanych Salonów Sprzedaży. Jest ona potwierdzeniem wysokich kompetencji oraz jakości usług w zakresie montażu okien, drzwi tarasowych i drzwi zewnętrznych.

W ostatnich latach firma wprowadziła szereg działań z obszaru zarządzania, rozwoju nowych produktów oraz działań skierowanych do partnerów biznesowych i klientów końcowych. Do oferty zostały wprowadzone kolejne energooszczędne i designerskie produkty. Obejmują one drzwi tarasowe umożliwiające tworzenie konstrukcji wielkoformatowych, okna z węższymi profilami i większą powierzchnią szyb zapewniające lepsze doświetlenie wnętrz światłem naturalnym, a także nową kolekcję drzwi zewnętrznych.

Nowy standard wizualny salonów sprzedaży Vetrex. Fot. Vetrex

Vetrex odświeżył również identyfikację wizualną. Zmodyfikowano logo, wprowadzono nowy standard wizualny dla salonów sprzedaży, uruchomiono nową odsłonę serwisu internetowego i zmieniono wygląd materiałów reklamowych. Pozwoliło to jeszcze lepiej zaakcentować cechy marki. Wprowadzono także nowe działania edukacyjne adresowane do klientów. Firma przygotowała m.in. cykl filmów informacyjno-poradnikowych skierowanych do osób planujących zakup okien, drzwi tarasowych i drzwi wejściowych.

W ramach kontynuacji automatyzacji procesów produkcyjnych rozbudowano park maszynowy. Zakupiono kolejne roboty do kształtowego łączenia naroży w technologii V-Perfect. Umożliwiają one perfekcyjne wykończenie naroży z niemal niewidocznym połączeniem profili. Zastosowanie zaawansowanych rozwiązań przekłada się na optymalizację produkcji, a także zapewnia wysoki poziom estetyki oraz wpływa na poprawę funkcjonalności okien i drzwi tarasowych.

ŹRODŁO: Vetrex


Przeczytaj również:

MONTERIADA 2019 – pokazy dobrego montażu już w lutym!

Profesjonalne pokazy montażu wyrobów stolarki budowlanej, rozmowy z ekspertami i atrakcyjny konkurs to nie wszystko, co oferuje MONTERIADA 2019. Uczestnicy organizowanego przez Związek POiD wydarze…

Związek POiD i Stowarzyszenie EPPA łączą siły na rzecz recyklingu okien pochodzących z demontażu

Związek Polskie Okna i Drzwi (POiD) nawiązuje współpracę z EPPA europejskim stowarzyszeniem branżowym producentów systemów profili okiennych z twardego PCV i związanych z nimi produktów budowlanych…

Jak wymienić drzwi zewnętrzne?

Drzwi wejściowe są obowiązkowym elementem projektu każdego budynku – oddzielają nas od świata zewnętrznego i wyznaczają granicę prywatności. Przez ich próg przechodzimy kilka razy dziennie, witamy …