Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

25 lat NOVET na polskim rynku

W tym roku NOVET obchodzi rocznicę 25 lat działalności na polskim rynku. Przyjęta od samego początku strategia opierająca się na współpracy z czołowymi europejskimi dostawcami i oferowania wyłącznie najwyższej jakości produktów, zapewniła firmie ugruntowaną pozycję oraz rozpoznawalność w branży stolarki otworowej. 

System kontroli dostępu Argo. Fot. NOVET

Początkowo w ofercie NOVET znalazły się klamki, gałki, uchwyty i inne akcesoria drzwiowe włoskiej marki Linea Cali, słynącej z ponadczasowego i niepowtarzalnego designu oraz dbałości o detale. W celu zdywersyfikowania asortymentu jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku nawiązano współpracę z marką Otlav – uznanym producentem zawiasów wpuszczanych i wkręcanych, a także z ISEO światowym liderem w sektorze zabezpieczeń oraz systemów kontroli dostępu. Jednocześnie rozpoczęto produkcję wkładek ujednoliconych, funkcjonujących w ramach systemów jednego klucza.

Kilka lat później NOVET nawiązał współpracę z marką Koblenz specjalizującą się w segmencie zawiasów wpuszczanych i systemów przesuwnych oraz z firmą Dorcas zajmującą się produkcją elektrozaczepów oraz zamykaczy drzwiowych. Ponadto ofertę wzbogacono o uszczelki opadające i systemy ochrony palców dostarczane przez uznaną niemiecką markę Athmer. Zamawianie poszczególnych produktów ułatwia przyjazna i wygodna w obsłudze platforma B2B.

System kontroli dostępu LSA. Fot. NOVET

W ostatnich latach NOVET postawił na nowoczesne rozwiązania elektroniczne i systemy kontroli dostępu. Umożliwiają one zarządzanie dostępem w domach, mieszkaniach, biurach, obiektach użyteczności publicznej oraz w obiektach o charakterze przemysłowym nawet jeśli są one rozproszone na bardzo dużym terenie. Korzystając z poszczególnych platform, administrator ma możliwość zdalnej obsługi systemu oraz przydzielania, unieważniania, a także modyfikowania uprawnień użytkowników. Mogą oni uwierzytelniać swoją tożsamość i uzyskiwać dostęp do określonych budynków oraz pomieszczeń przy użyciu kart zbliżeniowych, opasek, breloków, smartfonów, smartwatchy, kluczy mechatronicznych, a nawet czytników biometrycznych.

System kontroli dostępu V364. Fot. NOVET

Szeroka oferta i skalowalność poszczególnych systemów umożliwia wybór rozwiązania kontroli dostępu idealnie dopasowanego do potrzeb danego użytkownika. Dodatkowo NOVET posiada w ofercie dedykowane systemy kontroli dostępu projektowane w oparciu o oczekiwania i preferencje klienta oraz dostosowane do specyfiki prowadzonej przez niego działalności.

25-lecie działalności firmy NOVET zbiega się w tym roku z okrągłym jubileuszem Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), który zrzesza producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej. Począwszy od 2015 roku NOVET pozostaje aktywnym członkiem POiD i podejmuje liczne działania mające na celu popularyzację wśród klientów rozwiązań oferowanych przez polskich przedsiębiorców oraz zwiększanie wiedzy w zakresie prawidłowego montażu.

 

 

 

ŹRÓDŁO: NOVET

 


Przeczytaj również:

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022.

Związek POiD objął honorowym patronatem szóstą edycje konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych pod kątem energetycznym, technicznym i ekonomicznym okien pionowyc…

Klimas Wkręt-Met – Partner XI Kongresu Stolarki Polskiej 2021

XI Kongres Stolarki Polskiej odbędzie się już 15. czerwca. Organizowany przez Związek POiD…

Komisja Europejska proponuje nowy program „Horyzont Europa” dla rozwoju innowacji państw UE

Jak wskazują wyniki opracowanej przez Komisję Europejską listy innowacyjności, wydajność UE w zakresie innowacji poprawia się z roku na rok, i  przewyższa Stany Zjednoczone. Jednak UE w dalszym cią…