Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

25 lat NOVET na polskim rynku

W tym roku NOVET obchodzi rocznicę 25 lat działalności na polskim rynku. Przyjęta od samego początku strategia opierająca się na współpracy z czołowymi europejskimi dostawcami i oferowania wyłącznie najwyższej jakości produktów, zapewniła firmie ugruntowaną pozycję oraz rozpoznawalność w branży stolarki otworowej. 

System kontroli dostępu Argo. Fot. NOVET

Początkowo w ofercie NOVET znalazły się klamki, gałki, uchwyty i inne akcesoria drzwiowe włoskiej marki Linea Cali, słynącej z ponadczasowego i niepowtarzalnego designu oraz dbałości o detale. W celu zdywersyfikowania asortymentu jeszcze w latach 90. ubiegłego wieku nawiązano współpracę z marką Otlav – uznanym producentem zawiasów wpuszczanych i wkręcanych, a także z ISEO światowym liderem w sektorze zabezpieczeń oraz systemów kontroli dostępu. Jednocześnie rozpoczęto produkcję wkładek ujednoliconych, funkcjonujących w ramach systemów jednego klucza.

Kilka lat później NOVET nawiązał współpracę z marką Koblenz specjalizującą się w segmencie zawiasów wpuszczanych i systemów przesuwnych oraz z firmą Dorcas zajmującą się produkcją elektrozaczepów oraz zamykaczy drzwiowych. Ponadto ofertę wzbogacono o uszczelki opadające i systemy ochrony palców dostarczane przez uznaną niemiecką markę Athmer. Zamawianie poszczególnych produktów ułatwia przyjazna i wygodna w obsłudze platforma B2B.

System kontroli dostępu LSA. Fot. NOVET

W ostatnich latach NOVET postawił na nowoczesne rozwiązania elektroniczne i systemy kontroli dostępu. Umożliwiają one zarządzanie dostępem w domach, mieszkaniach, biurach, obiektach użyteczności publicznej oraz w obiektach o charakterze przemysłowym nawet jeśli są one rozproszone na bardzo dużym terenie. Korzystając z poszczególnych platform, administrator ma możliwość zdalnej obsługi systemu oraz przydzielania, unieważniania, a także modyfikowania uprawnień użytkowników. Mogą oni uwierzytelniać swoją tożsamość i uzyskiwać dostęp do określonych budynków oraz pomieszczeń przy użyciu kart zbliżeniowych, opasek, breloków, smartfonów, smartwatchy, kluczy mechatronicznych, a nawet czytników biometrycznych.

System kontroli dostępu V364. Fot. NOVET

Szeroka oferta i skalowalność poszczególnych systemów umożliwia wybór rozwiązania kontroli dostępu idealnie dopasowanego do potrzeb danego użytkownika. Dodatkowo NOVET posiada w ofercie dedykowane systemy kontroli dostępu projektowane w oparciu o oczekiwania i preferencje klienta oraz dostosowane do specyfiki prowadzonej przez niego działalności.

25-lecie działalności firmy NOVET zbiega się w tym roku z okrągłym jubileuszem Związku Polskie Okna i Drzwi (POiD), który zrzesza producentów, dostawców i dystrybutorów stolarki budowlanej. Począwszy od 2015 roku NOVET pozostaje aktywnym członkiem POiD i podejmuje liczne działania mające na celu popularyzację wśród klientów rozwiązań oferowanych przez polskich przedsiębiorców oraz zwiększanie wiedzy w zakresie prawidłowego montażu.

 

 

 

ŹRÓDŁO: NOVET

 


Przeczytaj również:

Informacja o Walnym Zgromadzeniu Członków POiD

Zarząd Związku POiD  wyznaczył termin  Walnego Zgromadzenia Członków na  17 września 2020 roku, w godzinach 12.00-14.00 w Warszawie.  Z uwagi na sytuację związaną z pandemią Covid-19 spotkanie odbę…

Związek POiD zachęca do odbioru zaproszeń na Targi BUDMA w Poznaniu

Wkrótce kilka najważniejszych dni dla sektora stolarki budowlanej. Od 4-7 lutego przy ul. Głogowskiej 14, w Poznaniu odbędą się Międzynarodowe Targi Budownictwa i Architektury BUDMA 2020.  Związek …

Kongres Stolarki Polskiej znów stacjonarnie! Przed nami XII edycja wydarzenia

Już 26 maja br. odbędzie się długo wyczekiwana, kolejna edycja Kongresu Stolarki Polskiej, zgodnie z oczekiwaniami branży budowlanej, ponownie w formule stacjonarnej. Tym razem spotkanie będzie mia…