Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

PORTA DRZWI wspiera UNICEF Polska w walce z koronawirusem

W ramach programu UNICEF „Prezenty bez Pudła”, PORTA przekazała darowiznę na zakup produktów humanitarnych. Produkty te wesprą najbardziej potrzebujące dzieci na świecie, poszkodowane na skutek pandemii COVID-19.

Drugi człowiek nigdy nie był nam tak bliski jak teraz, gdy należy zachować od niego bezpieczny 2m odstęp. PORTA DRZWI przyłączyła się więc bez wahania do apelu UNICEF Polska o wspólną walkę z epidemią w tych miejscach na świecie, gdzie nie tylko trudno o opiekę medyczną, ale też o tak podstawowe kwestie jak czysta woda i mydło.
Zarząd PORTA przekazał też darowiznę na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników medycznych oraz produktów humanitarnych w ramach programu UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”. Pomogą one tysiącom dzieci i ich rodzinom.
Wspólne działanie to jedyny sposób na walkę z koronawirusem. Naszym priorytetem jest wsparcie tych krajów i ich mieszkańców, których przetrwanie zależy od pomocy humanitarnej. Dlatego UNICEF globalnie zdecydował się zaapelować o pomoc dla najuboższych krajów świata dotkniętych skutkami pandemii oraz wcześniejszymi kryzysami humanitarnymi. Do apelu dołącza UNICEF Polska – Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.
Od początku epidemii UNICEF wysłał do krajów na całym świecie ponad 6,6 mln rękawic, 1,3 mln masek chirurgicznych, 428 000 respiratorów, 291 000 fartuchów i 13 128 okularów ochronnych gogli, 63500 przyłbic, 200 aparatów tlenowych i 34500 testów diagnostycznych na COVID-19. Przekazuje też systematycznie środki higieniczne i sanitarne dla dzieci i ich rodzin (m.in. mydło, tabletki do uzdatniania wody, maseczki). Potrzeby są jednak nadal ogromne.
Jak pomóc? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/koronawirus i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie.
Pomagając najuboższym krajom, pomożemy zatrzymać rozwój pandemii koronawirusa na świecie!

Przeczytaj również:

„DOBRY MONTAŻ-Zadbaj o ciepły dom”: Jakie wkręty wybrać do montażu okien i drzwi?

Montaż okien i drzwi trwa z reguły kilka godzin, ale jego efekty są widoczne przez cały cykl „życia” wyrobu – kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt lat. Nieodłącznym elementem prac montażowych jest mo…

Branża stolarki otworowej chce regulacji w sprawie recyclingu zużytych okien i drzwi (POiD, EPPA)

Branża budowlana boryka się z problemem odbioru, składowania, a przede wszystkim recyclingu odpadów. Obecne przepisy w znacznym stopniu uniemożliwiają przetwarzanie i ponowne wykorzystywanie surowc…

Dobry montaż okna w strefie docieplenia

Montaż okna powinien być szczelny i jednocześnie jak najprostszy do wykonania. Ograniczenie strat ciepła oraz szybkie przeprowadzenie prac zapewnia montaż w strefie docieplenia z wykorzystaniem cie…