Skip to main content
Związek Polskie Okna i Drzwi

PORTA DRZWI wspiera UNICEF Polska w walce z koronawirusem

W ramach programu UNICEF „Prezenty bez Pudła”, PORTA przekazała darowiznę na zakup produktów humanitarnych. Produkty te wesprą najbardziej potrzebujące dzieci na świecie, poszkodowane na skutek pandemii COVID-19.

Drugi człowiek nigdy nie był nam tak bliski jak teraz, gdy należy zachować od niego bezpieczny 2m odstęp. PORTA DRZWI przyłączyła się więc bez wahania do apelu UNICEF Polska o wspólną walkę z epidemią w tych miejscach na świecie, gdzie nie tylko trudno o opiekę medyczną, ale też o tak podstawowe kwestie jak czysta woda i mydło.
Zarząd PORTA przekazał też darowiznę na zakup środków ochrony osobistej dla pracowników medycznych oraz produktów humanitarnych w ramach programu UNICEF Polska „Prezenty bez Pudła”. Pomogą one tysiącom dzieci i ich rodzinom.
Wspólne działanie to jedyny sposób na walkę z koronawirusem. Naszym priorytetem jest wsparcie tych krajów i ich mieszkańców, których przetrwanie zależy od pomocy humanitarnej. Dlatego UNICEF globalnie zdecydował się zaapelować o pomoc dla najuboższych krajów świata dotkniętych skutkami pandemii oraz wcześniejszymi kryzysami humanitarnymi. Do apelu dołącza UNICEF Polska – Marek Krupiński, Dyrektor Generalny UNICEF Polska.
Od początku epidemii UNICEF wysłał do krajów na całym świecie ponad 6,6 mln rękawic, 1,3 mln masek chirurgicznych, 428 000 respiratorów, 291 000 fartuchów i 13 128 okularów ochronnych gogli, 63500 przyłbic, 200 aparatów tlenowych i 34500 testów diagnostycznych na COVID-19. Przekazuje też systematycznie środki higieniczne i sanitarne dla dzieci i ich rodzin (m.in. mydło, tabletki do uzdatniania wody, maseczki). Potrzeby są jednak nadal ogromne.
Jak pomóc? To bardzo proste. Wystarczy wejść na stronę unicef.pl/koronawirus i przekazać darowiznę jednorazowo lub miesięcznie.
Pomagając najuboższym krajom, pomożemy zatrzymać rozwój pandemii koronawirusa na świecie!

Przeczytaj również:

Ruszają szkolenia online dla uczniów w ramach kampanii „WYMIANA STOLARKI + DOBRY MONTAŻ”

Już w październiku uczniowie szkół branżowych, w których kształci się młodzież do wykonywania zawodu montera stolarki budowlanej, będą mieli szansę szkolić się pod okiem ekspertów z tej branży. W r…

Recykling w służbie energooszczędnego budownictwa

W dobie niedoboru i rosnących cen surowców, a także konieczności redukcji CO2, nieuniknione staje się wypracowanie ścieżki odzyskiwania surowców do produkcji stolarki otworowej. Wyroby stolarki otw…

Wesołych Świąt i szczęśliwego Nowego Roku

Z okazji zbliżającego się Bożego Narodzenia pragniemy złożyć Państwu serdeczne życzenia, aby nadchodzący okres Świąt upłynął w serdecznej, rodzinnej atmosferze. Dziękujemy za cały rok owocnej współ…