ID realizacji: 

26040291

Data zgłoszenia: 

12-04-2021

Kategoria: 

OKNA I DRZWI BALKONOWE

Podkategoria: 

DOMY JEDNORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Dom jednorodzinny 2

Typ inwestycji: Prywatny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2016

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2018

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2018

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Zastosowanie licznych przeszkleń w domu gwarantuje swobodny napływ naturalnego światła, a duże gabaryty konstrukcji dają poczucie połączenia z naturą.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Wszystkie konstrukcje okien i drzwi tarasowych zostały zamontowane poza licem muru, z wysunięciem 8 cm. Uszczelnienie obwodowe konstrukcji wykonano fartuchami EPDM, plus termopodwaliny wykonane z klinarytu.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

Na elewacjach od strony południowo-zachodniej zainstalowane zostały przeszklenia przeciwsłoneczne. Drzwi tarasowe i balkonowe wykonano na bazie systemu podnoszono-przesuwnego DP 180. Z kolei w domku przy basenie do wykonania drzwi przesuwnych wykorzystano system DP Slide w wersji DP 86. Skrzydło drzwiowe w ramach tej konstrukcji po otwarciu chowa się w ścianie budynku. Do wybudowania zewnętrznych ścianek, których głównym zadaniem była ochrona użytkowników przed wiatrem wykorzystano system PBI 40E. Na jego bazie zaprojektowano indywidualne rozwiązanie, w ramach którego istnieje możliwość wyjęcia przeszkleń stałych, a ramy konstrukcji zostały całkowicie ukryte w murach budynku. Kolejnym indywidualnym rozwiązaniem zastosowanym w ramach projektu są drzwi licujące z płaszczyzną elewacji, które zostały wyprodukowane w wersji do tynkowania. Bazują one na systemie okienno-drzwiowym z izolacją cieplną TM 77HI. W oparciu o ten system wykonano również okna na piętrze w wersji z ukrytym skrzydłem oraz witryny stałe, których ramy zostały ukryte w elewacji. Ze względu na duże gabaryty przeszkleń, konstrukcja szklona była od zewnątrz. Podobnie jak w przypadku drzwi tarasowych szyby były łączone na fugę silikonową.