ID realizacji: 

98810090

Data zgłoszenia: 

19-03-2021

Kategoria: 

DRZWI WEWNĘTRZNE

Podkategoria: 

DOMY WIELORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Botanica

Typ inwestycji: Publiczny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2017

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2018

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2019

ADRES REALIZACJI

ULICA

Bursztynowa

NR DOMU

2

NR MIESZKANIA

KRAJ

Polska

MIASTO

Gdańsk Jelitkowo

KOD POCZTOWY

80-342

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Botanica Jelitkowo mieści się w samym sercu nadmorskiej dzielnicy Gdańska, która graniczy z miastem Sopot. Osiedle doskonale komponuje się z willową zabudową morskiego otoczenia. Łączy doskonałą lokalizację blisko natury (morza, plaży, licznych parków) z bliskością miejskiej infrastruktury. Projekt architektoniczny został stworzony w oparciu o idee miasta ogrodu, ze starannie skomponowaną roślinnością harmonizującą z otoczeniem. Zabudowa osiedla ukształtowana jest w rytmie płynącej rzeki. Zapewnia każdemu mieszkańcowi niepowtarzalny widok, dzięki licznym przeszkleniom. Inwestycja swój wyjątkowy, przyjazny charakter zawdzięcza przestrzeni wspólnej, zaprojektowanej z myślą o odpoczynku. Dla mieszkańców dostępne są: zewnętrzna strefa relaksu, kort tenisowy, boisko wielofunkcyjne, liczne miejsca z oczkami wodnymi oraz różnorodną roślinnością, skomponowaną tak, aby stworzyć naturalną przestrzeń do odpoczynku. Mieszkańcy mają też do dyspozycji kompleks wypoczynkowy z salą klubową, spa i saunami oraz siłownią. Na najmłodszych czeka oryginalny plac zabaw, zaprojektowany jako tor przeszkód, który nawiązuje do otaczającej go architektury i równocześnie czerpie z naturalnego charakteru inwestycji.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Ościeżnice stalowe marki PORTA DRZWI zostały osadzone w ścianie zgodnie z zasadami techniki montażu na dyble i zaprawę murarską. Wspomniana technika montażu nazywana jest potocznie „montażem na mokro”. W pierwszym etapie montażu ościeżnice zostały osadzone na murze i zaklinowane, a następnie zamocowane do ściany za pomocą dybli montażowych. Wykonano próbny montaż skrzydła. W kolejnym kroku profil ościeżnicy wypełniono półpłynną zaprawą murarską, którą pozostawiono do związania. Po związaniu zaprawy wszelkie ubytki muru uzupełniono zaprawą tynkarską. Skrzydło osadzono na ościeżnicy i zamontowano akcesoria takie jak klamka, wkładki, szyldy antywłamaniowe oraz wizjer. Uzasadnienie: W przeciwieństwie do drzwi bezklasowych, profil ościeżnicy, stosowanej do drzwi technicznych, w przypadku których producent deklaruje określone parametry techniczne tj. izolacyjność akustyczną, dymoszczelność, nie może posiadać pustych przestrzeni. Ościeżnica powinna być całkowicie wypełniona. „Montaż na mokro” to technika montażu drzwi wejściowych marki PORTA DRZWI, która w maksymalnym zakresie daje gwarancję zachowania parametrów technicznych drzwi. Opisana technika montażu ma również korzystny wpływ na stabilność i trwałość osadzenia drzwi w murze oraz antywłamaniowość. Istotną zaletą „montażu na mokro” z perspektywy wykonawcy jest również łatwość montażu. Wypełnienie zaprawą murarską jest mniej czasochłonne niż wypełnianie profilu innymi wypełniaczami.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

Zastosowane w obiekcie drzwi wejściowe marki PORTA DRZWI zostały indywidualnie dostosowane do wysokiego standardu wykończenia wnętrz i sposobu spędzania czasu przez przyszłych użytkowników. Istotne były nie tylko wysokie parametry techniczne, ale również funkcjonalność i wysoki komfort użytkowania. Aranżując strefy komunikacyjne w części mieszkalnej, zdecydowano się na zastosowanie drzwi, które mają światło przejścia szersze o 10cm i wyższe o 20 cm niż wynika to z wymagań ustawowych. Rozwiązanie to podniosło funkcjonalność oraz nadało wnętrzom luksusowego charakteru. Dla efektu spójności aranżacyjnej ze strefami wspólnymi oraz w dbałości o odpowiednią trwałość produktów z perspektywy użytkowników, skrzydła drzwiowe o konstrukcji płytowej, warstwowej skompletowano z ościeżnicami stalowymi. Konstrukcję skrzydeł, opartą o drewnianą ramę i odpowiednie wypełnienie płytą wiórową otworową, chronią dwie warstwy aluminium i płyty HDF. Pokrycie skrzydła stanowi niezwykle wytrzymały laminat CPL o grubości 0,8 mm, w eleganckim czarnym kolorze. Gładkie, matowe wykończenie jest bardzo efektowne i praktyczne – nie pozostają na nim ślady palców. Zastosowana taśma brzegowa ABS o grubości 1mm skutecznie chroni krawędzie skrzydeł przed uszkodzeniami. Ościeżnice stalowe w kolorze czarnym, w wykończeniu matowym, wykonano z odpowiednio wyprofilowanej blachy o grubości 1,5 mm. Stojaki są spawane i dwustronnie cynkowane ogniowo. Następnie powierzchnie ościeżnic są pokrywane farbą poliestrową, nanoszoną w technologii malowania proszkowego. Aranżację drzwi PORTA doskonale dopełnia zabudowa panelowa wykonana przez stolarza. Wykorzystał on płyty, pokryte laminatem w tym samym kolorze co skrzydło drzwiowe oraz wstawki i progi, wykonane z naturalnego kamienia granitowego w kolorze czarnym. Wszystkie akcesoria również dobrane zostały pod kolor drzwi.