ID realizacji: 

75100143

Data zgłoszenia: 

06-05-2021

Kategoria: 

OKNA I DRZWI BALKONOWE

Podkategoria: 

DOMY JEDNORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Dom jednorodzinny w woj. mazowieckim

Typ inwestycji: Prywatny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2019

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2020

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2020

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Dom prywatny, jednokondygnacyjny, zlokalizowany na działce leśnej. Bryła budynku wkomponowana jest naturalnie w otoczenie, a przeszklone elewacje otwierają przestrzeń domu na przyrodę. Wykorzystanie przestronnych konstrukcji aluminiowych w ciągu przeszkleń stałych, jak i otwieranych pozwoliło na pełne zintegrowanie przestrzeni domu z częścią zewnętrzną. Wielkogabarytowe przeszklenia ze smukłymi słupkami aluminiowymi podkreślają harmonię z otoczeniem, pełniąc rolę transparentnej powłoki, przez którą swobodnie przenika światło. Stwarza to doskonałe warunki do odpoczynku dla mieszkańców domu. Nowoczesne konstrukcje aluminiowe zapewniają też wysokie parametry cieplne, co sprawia, że budynek osiąga wysoką klasę efektywności energetycznej. Z kolei trwałość konstrukcji z aluminium zapewnia długi czas użytkowania, co wpływa na ochronę środowiska.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Soudal Window System (SWS) – to system montażu i uszczelnienia okna, w którego skład wchodzą: piana poliuretanowa, taśmy paroizolacyjne, taśmy rozprężne, masy uszczelniające. SWS umożliwia prawidłowy montaż trójwarstwowy (tzw. „ciepły montaż”) stolarki otworowej, czyli trwałe i skuteczne uszczelnienie miejsc osadzenia okien w ościeży w myśl ogólnej zasady: „szczelniej wewnątrz niż na zewnątrz”.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

Ponzio SL1600TT – system drzwi podnoszono-przesuwnych, doskonałe połączenie salonu z ogrodem. System podnoszono-przesuwny izolowany termicznie przeznaczony jest do wykonywania elementów zabudowy zewnętrznej. Budowa profili pozwala na wykonywanie stabilnych konstrukcji o dużych gabarytach, nawet 8-skrzydłowych, o bardzo dużym ciężarze skrzydła. Kilkuskrzydłowa konstrukcja drzwi, przy tak dużych gabarytach, jest niezwykle stabilna i funkcjonalna w użytkowaniu. Drzwi są lekkie w obsłudze i w pełni bezpieczne w użytkowaniu. Przestronne skrzydła drzwiowe zapewniają panoramiczny widok, nadają wnętrzu domu przestronności, wpuszczając do niego więcej światła i tworzą panoramiczny widok na świat. Zaprojektowany specjalnie węższy „słupek centralny” jeszcze bardziej powiększa powierzchnię przeszklenia. Smukły, delikatny profil sprawia, że konstrukcja jest wizualnie lżejsza i bardziej transparentna. System jest bardzo ciepły i szczelny – odporny na niekorzystne warunki atmosferyczne. Zapewnia też ochronę antywłamaniową w klasie RC2. Dodatkowo pozwala na zastosowanie automatyzacji – m.in. ukrytych napędów do skrzydeł drzwiowych. Jest to coraz bardziej popularne i niezwykle komfortowe rozwiązanie stosowane w wielkogabarytowych systemach podnoszono-przesuwnych. Ponzio PE78N – system okien, drzwi balkonowych i wejściowych oraz innych przegród, głównie zewnętrznych o szczególnie wysokich wymogach izolacyjności termicznej. Dzięki dużym gabarytom okna wpuszczają więcej światła dziennego, a sztywna konstrukcja profili zapewnia stabilność i wytrzymałość. System cechuje bardzo wysoka izolacyjność termiczna, dzięki zastosowaniu wielokomorowej przekładki termicznej 42 mm oraz dwukomponentowej uszczelki centralnej. Posiada różne warianty izolacyjności termicznej, w zależności od zastosowanych wkładów izolacyjnych (PE78N+, PE78NHI, PE78NHI+) oraz odporność na włamanie. Ten zaawansowany technicznie, energooszczędny system zapewnia uzyskanie wysokiego standardu użytkowego i estetycznego. Konstrukcja umożliwia m.in. zlicowanie skrzydeł okien z ościeżnicą (jedna płaszczyzna po stronie zewnętrznej) oraz tworzenie wielu wariantów okien np. rozwierano-uchylne, otwierane na zewnątrz, ukryte skrzydło itp.