ID realizacji: 

5278649

Data zgłoszenia: 

02-02-2021

Kategoria: 

OKNA I DRZWI BALKONOWE

Podkategoria: 

DOMY JEDNORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Łódź – Dom jednorodzinny

Typ inwestycji: Prywatny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2016

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2017

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2018

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Prywatna inwestycja w Łodzi projektu Kiwi Architektura mieści się na Starym Złotnie w Łodzi, z dala od sąsiadów i wśród urokliwego lasu. Inwestorzy pragnęli stworzyć dom, który generowałby minimalne koszty, ale również byłby komfortowy dla 5-osobowej rodziny. Główną ideą, która przyświecała temu projektowi było zaprojektowanie takiego domu, dzięki któremu właściciele utożsamialiby się ze światem zewnętrznym. Było to możliwe dzięki zastosowaniu systemu TotalGlass – innowacyjnego systemu okien i drzwi drewnianych w szklanej okładzinie, który łączy ciepło drewna wewnątrz z wielkimi, designerskimi taflami szkła z zewnątrz. W grę wchodził tylko dom pasywny i energooszczędny ze względu na liczne podróże za granicę inwestorów .

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Zastosowano ciepły montaż, który zabezpieczenia przed przenikaniem wilgoci z otoczenia oraz maksymalne zmniejsza straty ciepła.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

TotalGlass – opatentowany system okien i drzwi drewnianych w szklanej okładzinie dla najbardziej wymagających klientów. System występuje w różnych konfiguracjach: – okna rozwierne – okna uchylno-rozwierne – okna uchylne – okna przesuwne – okna przeszklenia stałe – drzwi balkonowe podnoszono-przesuwne – ściany osłonowe (fasady) Od wewnątrz – DREWNO Widoczne od wewnątrz drewniane ramy i skrzydła systemu TotalGlass nadają pomieszczeniom ciepły i ponadczasowy charakter. Drewno jest materiałem klasycznym, pasującym do wielu sposobów aranżacji (wspaniale łączy się z kamieniem, szkłem, metalem). Od zewnątrz – TAFLA SZKŁA Zewnętrznie okna i drzwi systemu są połączone w różnych konfiguracjach. W zależności od potrzeb klienta tworzą idealną, zlicowaną płaszczyznę szkła. Bliżej natury poczujemy się nie tylko będąc w plenerze. TotalGlass tworzy harmonię nowoczesnego budynku z pięknem otaczającej natury. Szkło to synonim efektownego stylu – modernizmu, którego nie mogło zabraknąć w naszym rewolucyjnym systemie. System TotalGlass łączy naturalne otoczenie z wnętrzem wymarzonego domu. Od wewnątrz – DREWNO Widoczne od wewnątrz drewniane ramy i skrzydła systemu TotalGlass nadają pomieszczeniom ciepły i ponadczasowy charakter. Drewno jest materiałem klasycznym, pasującym do wielu sposobów aranżacji (wspaniale łączy się z kamieniem, szkłem, metalem). Nie chcieliśmy pominąć tego solidnego materiału w produkcji naszego systemu TotalGlass. Od zewnątrz – TAFLA SZKŁA Zewnętrznie okna i drzwi systemu są połączone w różnych konfiguracjach. W zależności od potrzeb klienta tworzą idealną, zlicowaną płaszczyznę szkła. Bliżej natury poczujemy się nie tylko będąc w plenerze. TotalGlass tworzy harmonię nowoczesnego budynku z pięknem otaczającej natury. Szkło to synonim efektownego stylu – modernizmu, którego nie mogło zabraknąć w naszym rewolucyjnym systemie. System TotalGlass łączy naturalne otoczenie z wnętrzem wymarzonego domu. Czym charakteryzuje się system TotalGlass? – Daje możliwość wykonania zabudowy do trzech metrów wysokości bez konieczności stosowania podziałów szkła – Pozwala na konstruowanie okien o większych gabarytach, szczególnie o większej wysokości w porównaniu do rozwiązań istniejących na rynku (wysokość w tradycyjnej technologii – 260 cm, w nowej technologii firmy – 300 cm) – Eliminuje użycie aluminium z zewnątrz i zastępuje go szkłem – W połączeniu z opracowaną metodą montażu, umożliwia osadzanie stolarki zlicowanej z płaszczyzną elewacji budynku