ID realizacji: 

71714989

Data zgłoszenia: 

02-02-2021

Kategoria: 

OKNA I DRZWI BALKONOWE

Podkategoria: 

DOMY JEDNORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Dom jednorodzinny w Warszawie w innowacyjnym systemie TotalGlass

Typ inwestycji: Prywatny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2017

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2017

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2018

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Dom jednorodzinny w Warszawie był jednym z pierwszych realizacji firmy w systemie TotalGlass (innowacyjny system okien i drzwi drewnianych w szklanej okładzinie). Został zaprojektowany dla rodziny 4-osobowej, która ceni sobie minimalizm, ekologię i energooszczędność, a także naturalne drewno. Dzięki systemowi TotalGlass uzyskaliśmy efekt jednolitej tafli szkła z zewnątrz zlicowanej z elewacją domu, bez elementów aluminiowych. Od wewnętrznej strony domu zastosowaliśmy idealnie szczotkowanego drewno, które nadaje poczucie ciepła w mieszkaniu. Drzwi zewnętrzne zostały w całości wykonane w okładzinie szklanej ze zlicowanym czytnikiem linii papilarnych. Zastosowano ściany okien o szerokości 16m i o wysokości 3m. Komfortowa obsługa skrzydeł przesuwnych z mechanizmem soft close przy zamykaniu została stworzona z myślą o najmniejszych mieszkańcach domu. Wykonaliśmy również maskownicę na styku okien typu HS horyzont z tarasem dającą możliwość estetycznego wpasowania deski tarasowej Okna TotalGlass charakteryzują się wysoką efektywnością energetyczną.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Zastosowano ciepły montaż (warstwowy)., który chroni przed utratą ciepła, zawilgoceniem czy zagrzybieniem. Montaż z użyciem dźwigu tzw. „pająka”.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

TotalGlass – to opatentowany przez naszą firmę i innowacyjny system okien i drzwi drewnianych w szklanej okładzinie. Od wewnątrz – DREWNO Widoczne od wewnątrz drewniane ramy i skrzydła systemu TotalGlass nadają pomieszczeniom ciepły i ponadczasowy charakter. Drewno jest materiałem klasycznym, pasującym do wielu sposobów aranżacji (wspaniale łączy się z kamieniem, szkłem, metalem). Od zewnątrz – TAFLA SZKŁA Zewnętrznie okna i drzwi systemu są połączone w różnych konfiguracjach. W zależności od potrzeb klienta tworzą idealną, zlicowaną płaszczyznę szkła. Bliżej natury poczujemy się nie tylko będąc w plenerze. TotalGlass tworzy harmonię nowoczesnego budynku z pięknem otaczającej natury. Szkło to synonim efektownego stylu – modernizmu, którego nie mogło zabraknąć w naszym rewolucyjnym systemie. System TotalGlass łączy naturalne otoczenie z wnętrzem wymarzonego domu. Czym wyróżnia się TotalGlass? – Daje możliwość wykonania zabudowy do trzech metrów wysokości bez konieczności stosowania podziałów szkła. – Pozwala na konstruowanie okien o większych gabarytach, szczególnie o większej wysokości w porównaniu do rozwiązań istniejących na rynku (wysokość w tradycyjnej technologii – 260 cm, w nowej technologii firmy – 300 cm). – Eliminuje użycie aluminium z zewnątrz i zastępuje go szkłem – W połączeniu z opracowaną metodą montażu, umożliwia osadzanie stolarki zlicowanej z płaszczyzną elewacji budynku,(w przypadku okien drewnianych i drewniano-aluminiowych jest to utrudnione).