ID realizacji: 

57195025

Data zgłoszenia: 

19-04-2021

Kategoria: 

DRZWI ZEWNĘTRZNE I BRAMY

Podkategoria: 

DOMY JEDNORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Turkusowe drzwi drewniane do domu jednorodzinnego

Typ inwestycji: Prywatny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2018

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2018

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2018

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Realizacja to dom jednorodzinny Zamysłem inwestora było stworzenie wejścia do domu, w elewacji z postarzanej cegły oddającego charter rustykalnych i ciepłych wnętrz. Dom projektowany był trochę na przekór współczesnym trendom w budownictwie jednorodzinnym, gdzie dominuje biel, antracyty i prosta minimalistyczna forma. NEXBAU zaproponował drzwi wykonane z egzotycznego drewna meranti, z wypełnieniem ozdobionym frezowanymi kasetonami. By doświetlić pomieszczenie zastosowano szybę w naświetlu. Drewniana konstrukcja drzwi została wypełniona ocieplanym panelem. Zastosowano również system uszczelnienia progu. Dla podniesienia parametrów wytrzymałościowych produktu, zastosowano kantówkę typy „Sandwich”- czyli sposób klejenia drewna z zachowaniem odpowiednego układu słoi. Dzięki temu drzwi mają też lepsze właściwości eksploatacyjne niż gdyby zostały wykonane z litego drewna. Drzwi pomalowano na wybrany przez klientów kolor z palety RAL. Dla zachowania charakteru produktu, zastosowano okucia w kolorze stare złoto. Do drzwi została dobrana klamka ze stylizowanej kolekcji NEXBAU „Pallazzo” również w kolorze stare złoto. Dla bezpieczeństwa zastosowano na całej długości listwę zamkową z trzema punktami ryglowania. Nowoczesne rozwiązania technologiczne, wysokiej jakości okucia i specjalistyczny montaż- wszystko po to, by produkt był taki jak klienci sobie wymarzyli. Ukłon w stronę tradycji ale bez rezygnacji z energooszczędności i wytrzymałości!

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Drzwi zostały zamontowane przez doświadczoną ekipę montażową, w technologii ciepłego montażu , z zastosowaniem taśm paroprzepuszczalnych i paroizolacyjnych.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

Drzwi wykonano z drewna MERANTI IV 68. Drewniana konstrukcja drzwi została wypełniona ocieplanym panelem. Zastosowano również system uszczelnienia progu. W produkcji zastosowano kantówkę typy „Sandwich”- czyli sposób klejenia drewna z zachowaniem odpowiednego układu słoi. Gwarantuje to lepszą wytrzymałość niż w przypadku gdyby drzwi zostały wykonane z litego drewna.