ID realizacji: 

39406816

Data zgłoszenia: 

06-05-2021

Kategoria: 

OKNA I DRZWI BALKONOWE

Podkategoria: 

DOMY JEDNORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Ściana okien tarasowych HS

Typ inwestycji: Prywatny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2020

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2020

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2020

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Realizacja stolarki drewniano-aluminiowej w tym systemu okna tarasowego HS (podnośno-przesuwnego) w domu jednorodzinnym. Firma NEXBAU wykonała na życzenie klienta ponad 10 metrową ścianę okien tarasowych HS. Wykonano ją w technologii drewna z okładzinami aluminiowymi. Rozwiązanie to było odpowiedzią na potrzebę klienta by zapewnić połączenie jak największej części domu z ogrodem. Zastosowana technologia okien drewniano-aluminiowych zagwarantowała od wewnątrz efekt naturalnego ciepła i elegancji jaką niewątpliwie dają okna drewniane. Z kolei zewnętrzne nakładki aluminiowe zapewniły produktowi trwałość na lata, bez konieczności wykonywania zabiegów konserwacyjnych. Realizacja ta doskonale pokazuje jak stolarka okienna może wpisywać się w bieżące nurty architektury. Życzenia klienta oraz zamysł architekta by zapewnić przestrzeń i rozmach łącząc to z uczuciem przytulności wnętrza i kontaktem z naturą, zostało spełnione przez zaproponowane rozwiązanie okien drewniano-aluminiowych.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Ścianę okien tarasowych zamontowano przy użyciu taśm paroszczelnych i paroprzepuszczalnych, z wykorzystaniem ciepłych poszerzeń od dołu. Z uwagi na gabaryt i ciężar gotowego produktu, podczas montażu wykorzystano samochód z dźwigiem HDS oraz profesjonalne ssawki montażowe.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

Ściana okien tarasowych została wykonana w technologii drewniano-aluminiowej. Okna drewniane wykonano z kantówki dębowej IV 78. Dąb jest drewnem o doskonałych parametrach wytrzymałościowych. W tym przypadku został wybarwiony na kolor imitujący drewno olejowane, co bardzo wpisuje się w popularną stylistykę wnętrz naturalnych, skandynawskich. Na zewnątrz zastosowano nakładki aluminiowe firmy Aluron, z serii Quadrat , mocowane do drewna na specjalnych zaczepach. Ten system nakładek wyróżnia minimalistyczny design, szczególnie istotny w nowoczesnych obiektach. Ponadto profile aluminiowe systemu Quadrat nie posiadają zaznaczonego skosu i tworzą z płaszczyzną zewnętrzną profilu kąt prosty. Dla podkreślenia charakteru realizacji zastosowano ukryte okucia ROTO DESIGNO.