ID realizacji: 

85294849

Data zgłoszenia: 

07-05-2021

Kategoria: 

DRZWI WEWNĘTRZNE

Podkategoria: 

BUDYNKI UŻYTECZNOŚCI PUBLICZNEJ

NAZWA REALIZACJI

GPD Agency

Typ inwestycji: Publiczny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2020

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2020

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2020

ADRES REALIZACJI

ULICA

Roosevelta

NR DOMU

18

NR MIESZKANIA

KRAJ

Polska

MIASTO

Poznań

KOD POCZTOWY

60-829

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Nowoczesne wnętrze poznańskiej agencji reklamowej GPD Agency, którego autorem jest pracownia Bidermann & Wide, urzeka minimalistyczną elegancją, energetyzującą kolorystyką i funkcjonalnością. Najemca dysponuje szeregiem sal przeznaczonych do większych i mniejszych spotkań oraz pomieszczeniami dedykowanymi pracy w skupieniu. Dzięki zastosowaniu systemu akustyczno-przeciwpożarowych ścian szklanych GSW Office FR, pokoje są maksymalnie doświetlone i stwarzają idealne warunki do koncentracji na powierzonych zadaniach, spełniając jednocześnie rygorystyczne wymagania przeciwpożarowe.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Drzwi PURIAN dostarczane są na miejsce montażu w postaci gotowego produktu do łatwej instalacji, do której wymagane są podstawowe narzędzia montażowe. Montaż polega na zamocowaniu prefabrykowanej ościeżnicy w przygotowanym otworze drzwiowym, a następnie zawieszeniu skrzydła drzwi PURIAN i jego regulacji. Uzasadnienie zastosowania: estetyka (reprezentacyjna część biura), wysokie parametry akustyczne (poufny charakter spotkań, możliwość pracy w skupieniu), łatwość montażu.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

W realizacji zastosowano drzwi klasy premium do biur o nazwie PURIAN. Produkt oferuje najwyższą estetykę oraz parametry izolacyjności akustycznej (RW do 43 dB; RA1R do 40 dB) pozwalające na stosowanie ich w pomieszczeniach do prowadzenia rozmów poufnych, zgodnie z normą PN-B-02151-3:2015-10. Wyjątkowy, subtelny design wynika z konstrukcji, w której szkło klejone jest strukturalnie do profilu ukrytego wewnątrz skrzydła. Takie rozwiązanie sprawia, że drzwi są wizualnie lekkie, a ich forma jest uniwersalna i pasuje do wnętrz o różnej stylistyce. Drzwi zostały zaprojektowane z dbałością o najmniejsze szczegóły, takie jak ukryte zawiasy, gładki profil czołowy, czy wysokiej jakości klamka z minirozetą. W prezentowanej realizacji drzwi PURIAN zostały osadzone w systemie ścian szklanych GSW Office FR o odporności ogniowej EI 30 oraz izolacji akustycznej Rw do 42dB.