ID realizacji: 

80280114

Data zgłoszenia: 

08-04-2021

Kategoria: 

OKNA I DRZWI BALKONOWE

Podkategoria: 

DOMY WIELORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Luksusowy budynek mieszkalno-biurowy N°10, Renngasse 10 , Wiedeń, Austria

Typ inwestycji: Prywatny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2016

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2019

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2019

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

N°10 to luksusowy budynek mieszkalno-biurowy znajdujący w otoczeniu wielu zabytków w samym sercu historycznego i kulturalnego Wiednia. Obiekt został zbudowany od zera na miejscu wyburzonych kamienic. Nieruchomość od razu przyciąga wzrok za sprawa imponującej elewacji. Symetrycznie zakrzywiona fasada z panelami, w kolorze brązowym i złotym, ułożonymi od dołu do góry, nadaje budynkowi żywy wygląd i wyraża jego własną tożsamość. Szczególną cechą estetyczną architektury są klasyczne skośne stropy na poddaszu prowadzące przez dwie kondygnacje. Wewnątrz budynku, oprócz ekskluzywnych apartamentów, znalazło się miejsce na: jadalnię, bibliotekę, siłownię, konsjerża dostępnego całą dobę oraz podziemny parking dla mieszkańców. Apartamenty o powierzchni 50-240m2 wykonane zostały z materiałów najwyższej jakości. Ten luksus jest szczególnie widoczny na poddaszu, gdzie apartamenty typu penthouse mają bezpośredni dostęp do tarasu na dachu z jacuzzi i zapierającymi dech w piersiach widokami na panoramę miasta.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Okna zostały zamontowane w dachu betonowym ze specjalnie przygotowanymi kołnierzami na głębokości J, żeby nie wystawały ponad pokrycie dachu Zarówno dach jak i fasada budynku zostały pokryte aluminiowymi panelami elewacyjnymi, które zakrywają także całkowicie fasadę nadając budynkowi niepowtarzalny charakter. Na obiekcie znajdziemy też zespolenia pionowe – 6 okien nad sobą. Ze względu na konstrukcję budynku i historyczne otoczenie powierzchnia tych okien musiała być ciągła i nie mogła być przerwana np. w miejscu łączenia kondygnacji. Dlatego też w tych zespoleniach każde trzecie okno od dołu jest „ślepe”, czyli zabudowane od wewnątrz i wyposażone w szybę refleksyjną aby z zewnątrz nie można było zobaczyć docieplenia i konstrukcji dachu.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

W budynku zostały zainstalowane niestandardowe okna dachowe FAKRO: energooszczędne i sterowane elektrycznie obrotowe FTW P5 Z-Wave (64 sztuki), energooszczędne i sterowane elektrycznie uchylno-obrotowe okna dachowe FPW P5 preSelect Z-Wave (90sztuk), energooszczędne nieotwierane okna FXW P5 (26sztuk), nieotwierane okna z szybą refleksyjną FNP P2/H5 (24sztuki), dwie klapy oddymiające FSW P2 a także markizy zewnętrzne do okien dachowych AMZ Z-Wave (158sztuk) i AMZ Solar (26sztuk). Wszystkie okna dachowe wykonane są z wysokiej jakości drewniana sosnowego klejonego warstwowo, impregnowanego próżniowo i malowanego lakierem akrylowym na kolor biały z widocznymi słojami. Zarówno okna jak i markizy elektryczne są zintegrowane zostały z nowoczesnym systemem inteligentnego domu (Smart Home) za pomocą modułów adaptacyjnych ZWMA4 dostarczonych przez Fakro.