ID realizacji: 

10131293

Data zgłoszenia: 

10-03-2021

Kategoria: 

OKNA I DRZWI BALKONOWE

Podkategoria: 

DOMY WIELORODZINNE

NAZWA REALIZACJI

Skarbowa

Typ inwestycji: Prywatny

ROK ROZPOCZĘCIA REALIZACJI:

2017

ROK ZAKOŃCZENIA REALIZACJI:

2018

ROK ODDANIA REALIZACJI DO UŻYTKU:

2018

OPIS I CHARAKTERYSTYKA REALIZACJI

Budynek mieszkalno-usługowy zlokalizowany w centrum Leszna u zbiegu ulicy Skarbowej oraz Alei Krasińskiego. To nowoczesny projekt z oryginalną elewacją, który wyróżnia się na tle sąsiadujących kamienic. Budynek posiada pięć kondygnacji oraz podziemny garaż. W obiekcie znajdują się zarówno mieszkania jedno-, jak i dwupoziomowe. Większość z nich posiada taras, balkon lub loggie. Niektóre z nich wychodzą na wewnętrzne patio. Stworzenie wspólnej przestrzeni dla mieszkańców to wyróżnik tej inwestycji. Nagrodzony tytułem Lidera Rewitalizacji obiekt jest przykładem budownictwa atrialnego. Ciekawy projekt oraz wykorzystanie materiałów wysokiej jakości sprawiły, że nowa inwestycja od początku cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród inwestorów.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA TECHNOLOGII MONTAŻU ORAZ UZASADNIENIE DOTYCZĄCE WYKORZYSTANEGO ROZWIĄZANIA

Wszystkie prace związane z montażem okien wymagały zsynchronizowania wielu elementów. Po pierwsze dokładne zaplanowanie etapów montażu, powiązane z pracą ekipy budowlanej. Część prac wymagała bowiem wykorzystania rusztowań. Dodatkowo w projekcie budynku zaprojektowano elewacje zewnętrzne wykonane w technologii Alucobondów i założeniem architektonicznym było idealne ustawienie przetłoczeń okładzin z linią pionową i poziomą okien. Do uzyskania takiego efektu wszystkie prace montażowe i ustawienie okien i rolet podtynkowych nadzorował zatrudniony przez inwestora geodeta posługujący się teodolitem.

OPIS I CHARAKTERYSTYKA PRODUKTÓW UŻYTYCH W REALIZACJI

Wszystkie okna to rozwiązania PVC w jednostronnym antracycie. Głębokość zabudowy to 70 mm. W oknach kuchennych zamontowano nawiewniki, usprawniające wentylację w pomieszczeniach. Zamówienie obejmowało również rolety podtynkowe z napędem elektrycznym. To rozwiązanie zapewnia doskonałą izolację termiczną i akustyczną, ponieważ nie ingeruje w konstrukcję nadproża okna, a tym samym nie narusza bilansu energetycznego budynku. Okna wyposażono w pakiety 3-szybowe o wyjątkowej przezierności na poziomie Lt=74%. Mieszkania i lokale zlokalizowane od strony ulicy zostały wyposażone w okna z szybami dźwiękoszczelnymi, aby zapewnić mieszkańcom jak najlepszy komfort mieszkania. Wszystkie okna są balkonowe, z barierkami lub balkonami od strony zewnętrznej.