Członek Honorowy

Andrzej Wiśniowski

Właściciel. Założyciel. Wizjoner. W 1989 roku stworzył koncepcję polskiej automatycznej bramy garażowej, urzeczywistniając wizję o technologicznej rewolucji w branży budowlanej. Obecnie zatrudnia ponad 2000 pracowników, utrzymując od ponad 30 lat stałą tendencję wzrostu Firmy. Jak podkreśla „swój sukces opiera na ludziach, którzy stanowią prawdziwy i podstawowy potencjał, tak ważny dla rozwoju firmy”. Odwaga i wrodzona intuicja pozwalają mu wdrażać w życie nowatorskie projekty biznesowe, a inspiracje czerpane z licznych podróży przekładają się na nieustanny rozwój procesów produkcyjnych. W uznaniu za długoletnie kreowanie rynkowych trendów w branży budowlanej otrzymał zaszczytny tytuł Przedsiębiorcy Roku EY Enterpreneur of the Year 2013 na gali w Monte Carlo.

Andrzej Wiśniowski. Sukces lubi ludzi odważnych

W 1989 roku w Polsce rozpoczynał się niełatwy czas transformacji systemowej, a rynek walczył z ciągłymi niedoborami materiałów i produktów. Właśnie wtedy Andrzej Wiśniowski stworzył koncepcję polskiej automatycznej bramy garażowej, urzeczywistniając wizję o technologicznej rewolucji w branży budowlanej.

Ponad 30 lat temu Andrzej Wiśniowski zaczął samodzielnie budować swój biznes. Wówczas za swoje motto obrał słowa: „Najlepsze dopiero przed nami”. Dzisiaj kieruje potężną firmą z niemal 2000 pracowników i 240 tysiącami metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej.

Wysiłek wszystkich tych lat – zwieńczonych zdobyciem pozycji lidera rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń – skupiał się na ciągłym rozwoju, innowacyjności i szukaniu unikalnych rozwiązań, które miały spory udział w prawdziwej rewolucji w branży. Jednym z wymiarów tych zmian jest strategiczna inwestycja w rozwiązania Przemysłu 4.0 i rozwijanie idei produkcji na wymiar – bram, okien, drzwi i ogrodzeń made to measure.

Firma WIŚNIOWSKI to doceniany w całej Europie producent systemowych rozwiązania dla biznesu i posesji. Bramy, okna, drzwi i ogrodzenia tej marki są częścią domów, hoteli, restauracji, ale również stoczni, portów morskich, lotnisk, fabryk i wielkich centrów logistycznych. Doświadczenie i zaufanie klientów stawiają markę WIŚNIOWSKI w gronie najważniejszych twórców industrialnego oblicza Polski i Europy.

Dekady pracy przyniosły Andrzejowi Wiśniowskiemu szereg wyróżnień. Najważniejszym z nich jest bez wątpienia państwowe odznaczenie Brązowy Krzyż Zasługi. Ponadto w 2013 roku zdobył prestiżowy tytuł EY Przedsiębiorca Roku w Polsce. Sukces jednak – jak uważa założyciel marki WIŚNIOWSKI – jest nagrodą za ciężką pracę, ale nie jej zwieńczeniem.

Potrzeba innowacji nadal jest fundamentem strategii rozwoju firmy. Andrzej Wiśniowski powtarza, że nawet najnowocześniejszy produkt w pewnym momencie staje się przestarzały, dlatego jedynie ciągły rozwój jest gwarantem sukcesu. To przekonanie stanowi rdzeń myślenia o produkcie w marce WIŚNIOWSKI, która wyprzedza potrzeby klientów i odważnie projektuje przyszłość.