Aktualności firm członkowskich

Firma Aluplast Liderem Rynku Stolarki 2022

By 18 listopada 2022 No Comments

W trakcie Ogólnopolskiego Forum Stolarki 2022, które odbyło się w dniach 18-19 października w Ożarowie Mazowieckim, odbyła się uroczysta Gala Liderów Stolarki. Tytułami w poszczególnych segmentach rynku wyróżnione zostały firmy, które uzyskały najwyższe przychody ze sprzedaży w 2021 roku.

Jesteśmy bardzo dumni, że wyróżnienie tytułem Lidera Rynku Stolarki 2022 w kategorii „Systemy okienne z PVC” po raz kolejny powędrowało do naszej firmy – komentuje Marcin Szewczuk, Marketing Manager Aluplast sp. z o.o. Bardzo dziękujemy wszystkim naszym Partnerom handlowym oraz pracownikom, których zaangażowanie, determinacja i kreatywność pozwoliły nam osiągnąć taki wynik i cieszyć się wyróżnieniem. Oczywiście cieszymy się, że niezależnie od wielu zawirowań z jakimi mieliśmy do czynienia na rynku, niezmiennie od 21 lat konsekwentnie budujemy i umacniamy naszą pozycję rynkową. Jasno nakreślona wizja i konsekwencja w jej realizacji znajdują również uznanie i odzwierciedlenie w opiniach producentów okien o naszej firmie (więcej na stronie). A fakt, że Aluplast został zdecydowanie najlepiej oceniony przez producentów okien za umiejętność reakcji na sytuacje kryzysowe, potwierdza iż partnerskie relacje są dla nas najważniejsze. Niezwykle cenimy sobie, że z bardzo wieloma naszymi Partnerami łączy nas już też ponad 20-letnia partnerska współpraca.

Fot. Aluplast

Ubiegły rok Aluplast sp. z o.o. zamknął przychodami ze sprzedaży w wysokości 998 milionów złotych, co stanowiło wzrost o 44% w stosunku do 2020 r. Jak podkreślali organizatorzy Gali z Centrum Analiz Branżowych, dzięki osiągniętym w ubiegłym roku wynikom Aluplast zwiększył swoją przewagę nad kolejną firmą w zestawieniu i zdecydowanie umocnił się na pozycji lidera. A udział firmy w segmencie producentów profili z PVC w Polsce szacowany jest na ok. 25%.

Organizatorem Gali Liderów Rynku Stolarki jest Centrum Analiz Branżowych, które od lat specjalizuje się w analizie branży stolarki otworowej w Polsce. Ranking powstaje co roku na bazie wyników sprzedażowych minionego sezonu. Jedynym kryterium rankingu jest wartość produkcji w przypadku firm produkcyjnych oraz wartość dostaw dla polskich producentów w przypadku dostawców dla tego przemysłu.

„Nowe Rynki – Nowe szanse”

Pod takim hasłem odbyło się tegoroczne Ogólnopolskie Forum Stolarki 2022. W tym kontekście osadzone były również główne tematy, podczas których przedstawiono potencjał rozwoju eksportu na rynek USA, Kanady oraz Wielkiej Brytanii. Są to rynki o ogromnym potencjale, na których obecność polskich firm z naszej branży jest wciąż symboliczna. Przyczyn takiego stanu rzeczy jest wiele: odmienność produktowa, bariery technologiczne, bariery kulturowe, odległość, koszty itd. Jak pokazują jednak tegoroczne wyniki eksportu stolarki do USA (który wzrósł o ponad 100%) są one do pokonania.

Aluplast z prelekcją na temat rynku brytyjskiego podczas OFS 2022

Wszystkie te aspekty zostały w praktyczny sposób zaprezentowane przez prelegentów, wśród których znajdowali się zarówno przedstawiciele firm, jak również instytucji wspierających polskie firmy w ekspansji eksportowej na poszczególnych rynkach. Eksperci Aluplast –  Karol Reinsch oraz Jakub Romanowski przedstawili uczestnikom podczas dyskusji moderowanej przez Pawła Gregorczyka z Forum Branżowego najpopularniejsze rozwiązania na rynku brytyjskim, scharakteryzowali na czym polega odmienność w produkcji tego typu okien, jak również wskazali największe bariery i wymagania z jakimi mogą się potkać producenci i sprzedawcy chcący rozwijać eksport do UK.

Aluplast sp. z o.o. od lat produkuje w Poznaniu i z powodzeniem sprzedaje profile do produkcji tzw. „okien angielskich”. Wielka Brytania to jeden z naszych głównych rynków eksportowych i stale zwiększamy tam liczbę współpracujących z nami producentów okien. Posiadamy w ofercie kilka typowych dla tego rynku rozwiązań systemowych, które cieszą się dużą popularnością. Liczba polskich producentów produkujących tego typu okna z PVC jest wprawdzie wciąż znikoma, aczkolwiek od pewnego czasu zauważamy coraz większe zainteresowanie i wzrost liczby zapytań ze strony polskich firm. Stąd też postanowiliśmy na OFS 2022 podzielić się naszym doświadczeniami z tego rynku oraz zaprezentować najpopularniejsze systemy i rozwiązania –  podsumowuje Marcin Szewczuk.

ŹRÓDŁO: Aluplast