Aktualności firm członkowskich

Rozbudowa zakładu REHAU w Nochowie dobiegła końca. Inwestycja zakończoną uroczystą galą

By 27 października 2022 28 października, 2022 No Comments

19 października w Nochowie koło Śremu odbyła się uroczysta gala, wieńcząca kompleksową rozbudowę zakładu, produkującego systemy profili okiennych REHAU oraz centrum logistycznego. Uroczystość była okazją do podsumowania tej największej inwestycji w historii śremskiego zakładu, a zarazem najważniejszego przedsięwzięcia REHAU Window Solutions w ostatnich latach.


REHAU Window Solutions inwestuje w śremski zakład produkcyjny konsekwentnie i strategicznie od 1998 r. Dzięki ostatniej rozbudowie, na którą przeznaczono aż 97 mln zł, zakład produkcyjny wzbogacił się o kolejną halę ekstruzji profili, mieszalnię, magazyn narzędzi, ślusarnię, a także nową halę logistyki i komisjonowania dostaw, stając się tym samym centralnym miejscem produkcji i dostaw REHAU w Europie Środkowej.

Uroczyste zakończenie inwestycji

W gali, inaugurującej otwarcie nowopowstałych części zakładu, wzięli udział znamienici goście z kraju i z zagranicy. Wśród nich pojawił się m.in. Wiceprezydent Zarządu Grupy REHAU Jobst Wagner, CEO REHAU Industries Uwe Boehlke, Szef Dywizji Window Solutions Carsten Heuer, Executive Director Operations & SCM Dr. Michael Stöger, a także Dyrektorzy śremskiego Zakładu – rozpoczynający projekt w 2019 r. Krzysztof Okoń oraz finalizujący przedsięwzięcie, Jerzy Kruszelnicki. Na gali obecni byli również przedstawiciele władz samorządowych, firm wykonawczych i instytucji związanych z poszczególnymi etapami budowy. Nie zabrakło także klientów Działu Okiennego, dzięki którym fabryka REHAU w Śremie może tak prężnie się rozwijać. Oficjalnego otwarcia gali, oraz powitania gości dokonał Dyrektor Generalny REHAU Polska Tadeusz Grubba.

Siła REHAU Polska

Podczas uroczystego przemówienia Wiceprezydent Zarządu Grupy REHAU Jobst Wagner podkreślił, jak istotne znaczenie dla firmy ma polski rynek oraz rynek pozostałych krajów Europy Środkowo-Wschodniej. Odzwierciedleniem tego są kolejne etapy rozbudowy śremskiego zakładu, którego historia sięga 1998 r. Zaznaczył również, że pomimo aktualnej, bardzo trudnej sytuacji geopolitycznej w regionie, tkwi w nim ogromny potencjał rozwoju. Również Carsten Heuer, CEO dywizji REHAU Window Solutions, podkreślał rolę zakładu: „Dzięki szeroko zakrojonym inwestycjom REHAU Window Solutions zajmuje doskonałą pozycję konkurencyjną w Europie Środkowej. Zbliżamy się jeszcze bardziej do naszych klientów w regionie, zwiększamy wydajność dostaw i zabezpieczamy nasze usługi oraz znaną wysoką jakość.”

Inwestycja w przyszłość

Wraz z rozbudową zakładu w Śremie, firma REHAU tworzy dodatkowe moce na przyszłość, które pozwolą w dalszym ciągu zaspokajać rosnące od lat zapotrzebowanie na produkty REHAU Window Solutions w Europie Środkowej.

„Niniejsza inwestycja to nie tylko inwestycja w budynki, jest to kolejny odważny krok w kierunku rozwoju gospodarczego, społecznego i ekologicznego – czyli w kierunku trzech kluczowych elementów zrównoważonego rozwoju. Rozwój połączony z ciągłą innowacją technologiczną i nowoczesnością wdrażanych rozwiązań to droga, którą chcemy podążać, ponosząc jednocześnie odpowiedzialność za ludzi i świat, który nas otacza.” – podkreślił Dyrektor zakładu, Jerzy Kruszelnicki.

Pod koniec oficjalnej części gali nastąpiło uroczyste przecięcie wstęgi oraz zwiedzanie nowo powstałych części zakładu. Zwieńczeniem uroczystości był koncert szkockiego wokalisty, gitarzysty i kompozytora Raya Wilsona, znanego między innymi z zespołu Genesis.

ŹRÓDŁO: REHAU Polska