Aktualności firm członkowskich

O nowoczesnej ochronie środowiska nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego

By 17 października 2022 No Comments

10 października w Heron Live Hotel***** odbyła się konferencja „Nowe technologie dla środowiska”. Partnerem akcji organizowanej przez Fundację Horyzont360 była firma WIŚNIOWSKI.

Miejsce wydarzenia było nieprzypadkowe – nad brzegiem Jeziora Rożnowskiego, zasilanego przez największą rzekę regionu, Dunajec, pośród wzgórz Pogórza Rożnowskiego. W otoczeniu przyrody, lasów i wody eksperci z całej Polski debatowali nad tym, jak wykorzystać dokonania nowoczesnej technologii w ochronie środowiska.

W czasie paneli konferencyjnych rozmawiano o bliskich nam problemach – oszczędzaniu wody, ochronie jezior i rzek Małopolski, ale poruszono również tematy łączące teraźniejszość z tą mniej i bardziej odległą przyszłością. Zaproszeni eksperci mówili o wykorzystaniu wodoru jako alternatywnego paliwa, zielono-niebieskiej infrastrukturze i potencjale zielonej energii – czyli tym, jak wykorzystać wiatr, słońce i wodę w kontekście energetyki.

Sporo słów padło o kondycji zasobów wodnych w Polsce i na świecie. Doktor inżynier Ewa Kret z Akademii Górniczo-Hutniczej podkreślała, że zanieczyszczenia wytwarzane przez ludzi można odnaleźć nawet na dnie oceanów, 10 kilometrów pod ich powierzchnią! Można było usłyszeć, m.in., że Polska jest wodorowym mocarstwem – zajmując trzecie miejsce wśród producentów tego pierwiastka na świecie

Prezes Fundacji Horyzont360 – organizującej konferencję – opowiedziała również o wszystkich inicjatywach tej organizacji, których celem jest ochrona środowiska naturalnego regionu i całej Małopolski.

https://www.wisniowski.pl/

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI