Aktualności POID

Związek Polskie Okna i Drzwi Partnerem I Kongresu Edukacji Budowlanej

By 30 września 2022 No Comments

W dniach od 5 do 8 października w Hotelu Activia w Muszynie odbędzie się I Kongres Edukacji Budowlanej, którego Partnerem jest Związek Polskie Okna i Drzwi. Wydarzenie organizowane jest przez nowosądecką firmę Fakro we współpracy z Polską Izbą Budownictwa.

Pierwowzorem Kongresu Edukacji Budowlanej były cieszące się dużym zainteresowaniem, organizowane od 2000 roku Konferencje dla Dyrektorów Szkół Budowalnych, podczas których dzielono się fachową wiedzą i doświadczeniem. Podążając za zmieniającymi się trendami i potrzebami systemu edukacyjnego postanowiono odświeżyć formułę wydarzenia, którego celem jest stworzenie przestrzeni integrującej edukację i przedsiębiorców, czego efektem powinno być wspólne wytyczenie kierunków rozwoju kształcenia kadr dla budownictwa w Polsce.

Podczas czterodniowego Kongresu poruszone zostaną kwestie istotne dla rozwoju kształcenia zawodowego w obszarze budownictwa oraz ważne zagadnienia z perspektywy integracji edukacji i biznesu . Uczestnictwo w kongresie zadeklarowali członkowie Sektorowej Rady ds. Kompetencji w Budownictwie: prof. dr hab. inż. Adam Podhorecki, prof. dr hab. inż. Jerzy Hoła, oraz Augustyn Zioło, doradca ds. szkoleniowych i certyfikacyjnych w Związku POiD, którzy zajmują się problematyką barier edukacyjnych i zaangażowania pracodawców w kształcenie kadr dla budownictwa.

Gościem wydarzenia będzie także Jacek Walkiewicz, ceniony psycholog i mówca motywacyjny, który zainspiruje uczestników wykładem Szkoła zniewolona… Lepiej wybrać niebezpieczną wolność czy bezpieczną niewolę?

Wydarzenie adresowane jest do Dyrektorów szkół kształcących w zawodach związanych z budownictwem.