Aktualności POID

Firma Plonmar Sp.z.o.o producent podwalin i termoparapetów Nyxon nową firmą członkowską POiD

By 29 września 2022 No Comments

Do grona firm członkowskich Związku Polskie Okna i Drzwi wstąpiła firma Plonmar Sp. z.o.o  – producent i dystrybutor materiałów budowlanych, zajmująca się również dystrybucją i sprzedażą produktów stosowanych w montażu stolarki otworowej.  Jednym z obszarów działalności firmy  jest produkcja podwalin i termoparapetów  Nyxon. 

Na portfolio firmy składa się szeroka gama innych wyrobów niezbędnych podczas realizacji inwestycji budowlanych:  taśmy EPDM; chemia budowlana: piany, silikony, kleje; centrum płyt specjalistycznych; produkcja i usługi CNC z wykorzystaniem nowoczesnego parku maszynowego.

Jako polski producent podwalin i termoparapetów Nyxon, firma oferuje rozwiązania do ciepłego montażu okien w warstwie ocieplenia oraz w licu muru konstrukcyjnego. W 2013 roku została uruchomiona produkcja, nowoczesnych i łatwych w montażu rozwiązań do ciepłego montażu stolarki otworowej takich jak: belki okienne, belki HS, ciepły próg bram garażowych, a także belki typu L, zamiennie z belkami L-Therm do montażu poza murem, jak również  termoparapetów.

Produkty firmy wyróżniają się doskonałą izolacyjnością – na co obecnie kładzie się bardzo duży nacisk. Łączą cechy jakościowe wysokowartościowych rozwiązań do ciepłego montażu w warstwie ocieplania oraz w licu muru konstrukcyjnego z prawidłowym i nowoczesnym montażem stolarki. Zastosowanie podwalin i termoparapetów  Nyxon  zwiększa szczelność części parapetowej okna do prawie 100%.

Klientami firmy są biura projektowe, architekci, firmy montażowe, ale przede wszystkim producenci stolarki otworowej. Będąc producentem, wykorzystując nowoczesny park maszynowy, własne centra obróbcze CNC, przygotowują każdą podwalinę lub termoparapet, pod wskazany profil okienny.

W 2020 roku podwaliny Nyxon zdobyły Złoty Laur Konsumenta oraz Złoty Medal Międzynarodowych Targów Poznańskich.

PLONMAR SP. Z O.O.

ul. Stanisława Duboisa 5

Ostrów Mazowiecka 07-300

www.nyxon.pl

www.plonmar.pl

Adres korespondencyjny:

Al. Wojska Polskiego 27 A

18-300 Zambrów