Aktualności firm członkowskich

Rolety zewnętrzne – podwójna ochrona Twojego domu

By 10 maja 2022 No Comments
Dni robią się coraz dłuższe, temperatura powietrza wzrasta, częściej pojawia się też słońce. To niechybne oznaki wiosny. Teraz jest więc idealny moment, by pomyśleć o inteligentnych roletach zewnętrznych z napędem elektrycznym. Dają one podwójną ochronę – zarówno przed zbyt dużą ilością promieni słonecznych, jak i pomagają nam symulować obecność, gdy jesteśmy poza domem. W ciepłe, wiosenne dni te dwa czynniki mogą przysporzyć sporo kłopotów.
Ochrona przed nadmiernym nasłonecznieniem
Dom powinien kojarzyć się z odpoczynkiem i wytchnieniem. Trudno jednak relaksować się, gdy na zewnątrz jest gorąco, a promienie słoneczne w nadmiarze dostają się przez okna, nagrzewając tym samym pomieszczenia. Cierpimy nie tylko my, ale też nasze zwierzaki, ukochane rośliny, czy po prostu meble, dla których nadmierne nasłonecznienie również nie jest korzystne. Rolety zamkną się więc automatycznie, np. gdy temperatura w pomieszczeniu przekroczy 25⁰C. Tym samym będziemy mogli zaoszczędzić na klimatyzacji czy chłodzeniu mieszkania wiatrakami. Dodatkowo zimą rolety mogą się samoczynnie otwierać, gdy wzejdzie słońce i zamykać, gdy zajdzie. Dzięki temu pomieszczenie w naturalny sposób nagrzeje się.
Wygodne sterowanie
Napędy do rolet wyposażone są w technologię radiową io-homecontrol, dzięki czemu działają zdalnie. Zaspałeś, w biegu zjadłeś śniadanie i jak najszybciej musisz wyjść do pracy. Jak tu jeszcze znaleźć czas na zamknięcie wszystkich rolet? Wystarczy wydać komendę asystentowi głosowemu lub, jeśli go nie posiadasz, użyć w tym celu dedykowanej aplikacji. Można też skorzystać z centrali TaHoma switch, która umożliwia skoordynowanie kilku urządzeń smart home. Jest ona wyposażona w przyciski, za pomocą któych można aktywować zaprojektowane wcześniej scenariusze. Dzięki oprogramowaniu możesz też sterować roletami, będąc poza domem.
Ochrona przed nieproszonymi gośćmi
Sezon wiosenny sprzyja weekendowym wyjazdom. Urlopowy relaks może jednak zakłócić obawa, czy jakiś „nieproszony gość” nie zainteresuje się naszym domem podczas nieobecności. Z pomocą przychodzą inteligentne rolety zewnętrzne z napędami Somfy. Odpowiednio zaprogramowane mogą działać automatycznie i każdego ranka otwierać się, a wieczorem – zamykać, symulując tym samym obecność domowników. Może się wydawać, że to drobiazg, ale nawet najmniejszy ruch i stworzenie pozorów przebywania w domu mogą odstraszyć potencjalnych intruzów.
Na dobry początek ze smart home
Technologia smart home z każdym dniem staje się bardziej zrozumiała, ale i pożądana. Coraz więcej osób chce mieć inteligentne rozwiązania w swoim domu. Napęd do rolet może zatem być początkiem przygody z inteligentnym zarządzaniem. Wiosna to jednocześnie doskonały czas na przetestowanie elektrycznych rolet zewnętrznych i poznanie ich możliwości w pełnej krasie.
ŹRÓDŁO: Somfy Polska