Aktualności firm członkowskich

Promat -raport za rok 2021

By 8 kwietnia 2022 No Comments

Większości osobom, firma Promat kojarzy się z bierną ochroną przeciwpożarową w budownictwie (pomagamy chronić ludzi, budynki i mienie przed ogniem) a to także sprawdzony partner w zakresie izolacji ogniowych, termicznych oraz akustycznych.

Promat jako członek Grupy Etex zbiera doświadczenia z różnych rynków europejskich czy światowych i dzięki temu rozwija się razem ze swoimi klientami.

Kilka dni temu Etex opublikował całoroczne wyniki za rok 2021.

Czwarty rok z rzędu Etex osiągnął znaczący wzrost. Spółka osiągnęła rekordowe wyniki w przychodach, REBITDA i zysku cyklicznym netto, a poziom generowania wolnych przepływów pieniężnych osiągnął nowe wyżyny. Te znakomite wyniki można przypisać wielu czynnikom: rosnącemu popytowi (szczególnie w segmencie napraw i renowacji domów); zwiększenie marż dzięki monitorowaniu kosztów do ceny i zwiększonej wydajności w działalności produkcyjnej; oraz pozytywny wpływ inicjatyw oszczędnościowych uruchomionych w 2020 r. Co ważniejsze, wyniki mówią nam, że ludzie wciąż marzą o lepszym miejscu do życia, inspirowanym Etex.

Przeczytaj pełną treść komunikatu prasowego https://lnkd.in/dYvjZnTA

 

ŹRÓDŁO: PROMAT