Aktualności POID

Relacja ze szkolenia dla zespołów serwisowo – montażowych stolarki budowlanej

By 30 marca 2022 No Comments

W dniach 24-25 marca br. w Centrum Szkoleniowym OTTIMO odbyło się szkolenie dla zespołów serwisowo-montażowych stolarki budowlanej, którego organizatorem był Związek Polskie Okna i Drzwi. Kolejne szkolenie planowane jest w dniach 21-22 kwietnia 2022 r.

Tematyką dwudniowych warsztatów były zagadnienia związane z prawidłowym montażem stolarki w świetle aktualnych wymagań i przepisów prawa budowlanego oraz przedstawienie i zapoznanie uczestników z nowoczesnymi technikami i systemami montażu stolarki okiennej i drzwiowej. Omówione i przedstawione zostały systemy izolacji i uszczelnień w montażu termoizolacyjnym ukierunkowanym zwłaszcza dla budownictwa energooszczędnego. Każdy z uczestników otrzymał zestawy materiałów dydaktycznych. Oprócz przekazanej wiedzy teoretycznej każdy mógł w sposób praktyczny przeprowadzić montaż mechaniczny jak i uszczelnienie stolarki nowoczesnymi materiałami izolacyjnymi.

Uczestnicy warsztatów zapoznali się także z technikami renowacji i napraw stolarki systemami firmy OTTIMO. Zajęcia odbywały się na indywidualnych, nowoczesnych stanowiskach wyposażonych w profesjonalne narzędzia i przyrządy. Efektem tych zajęć było opanowanie przez montażystów technik naprawczych stolarki, a nabyte umiejętności wykorzystane w codziennej pracy  w zdecydowany sposób poprawią jakość i profesjonalne postepowanie z wyrobem podczas montażu oraz jego użytkowania.