Aktualności POID

Związek Polskie Okna i Drzwi patronem honorowym konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022.

By 17 marca 2022 No Comments

Związek POiD objął honorowym patronatem szóstą edycje konkursu TOPTEN-HACKS OKNA 2022. Celem konkursu jest wyróżnienie najlepszych pod kątem energetycznym, technicznym i ekonomicznym okien pionowych, dachowych oraz drzwi zewnętrznych.

 

Konkurs jest realizowany w ramach unijnego projektu badań i innowacji Horizon 2020. Organizowany przez Agencję Energii i Środowiska z Wrocławia oraz Fundację na rzecz Efektywnego Wykorzystania Energii z Katowic. Swój udział w konkursie mogą zgłaszać producenci stolarki okiennej i drzwiowej zewnętrznej, przeznaczonej do montażu w indywidualnym i komunalnym budownictwie.

Programy TOPTEN oraz HACKS (Heating And Cooling Know-how and Solutions) pomagają wskazać grupę wyrobów (oraz ich producentów), które spełniają najwyższe wymogi efektywności energetycznej, jakości i poprawy komfortu życia.

Wyniki konkursu zostaną ogłoszone na Gali rozdania nagród, która odbędzie się w październiku 2022. Laureaci konkursu uzyskają prawo do korzystania ze znaku TOPTEN Polska oraz posługiwania się przygotowaną etykietą energetyczną, umieszczenie informacji w zaangażowanych mediach i katalogu konkursowym.