Aktualności firm członkowskich

Okna WIŚNIOWSKI z certyfikatem IFT QUALITY SILVER Instytutu Rosenheim

By 20 stycznia 2022 No Comments

Okna PVC firmy WIŚNIOWSKI otrzymały prestiżowy certyfikat IFT QUALITY SILVER QM320 przyznawany przez międzynarodowe, akredytowane i notyfikowane laboratorium badawcze IFT Rosenheim w Niemczech.

Karolina Dorula-Mamala, Kierownik Badań i Certyfikacji Wyrobów Budowlanych w firmie WIŚNIOWSKI. Fot. WIŚNIOWSKI

Certyfikat świadczy o najwyższej jakości produktu. Nic nie jest tutaj przypadkowe – mówi Karolina Dorula-Mamala, Kierownik Badań i Certyfikacji Wyrobów Budowlanych w firmie WIŚNIOWSKI. – Wymagania certyfikacyjne wykraczają poza normę budowlaną. Raz w roku jednostka IFT Rosenheim przeprowadza nadzór nad Zakładową Kontrolą Produkcji, sprawdzając wymagania dotyczące bieżących i okresowych badań oraz działalności firmy.

Weryfikacja procesu produkcyjnego, inspekcja Zakładowej Kontroli Produkcji oraz bieżące badania gwarantują, że jakość wyrobu utrzymywana jest na najwyższym poziomie przez cały okres obowiązywania certyfikatu. Na marginesie należy wspomnieć, iż ważność certyfikatu obejmuje trzy kolejne lata, które na bieżąco podlegają kontroli niemieckiej instytucji.

Warto zaznaczyć, że w całej Europie tylko ośmiu producentów posiada certyfikat IFT QUALITY SILVER QM320 asygnowany przez laboratorium IFT Rosenheim. Znak IFT QUALITY jest dowodem, że okna WIŚNIOWSKI wytwarzane są z elementów zatwierdzonych przez Instytut IFT Rosenheim, który w systemie certyfikacji sprawdzał  ich właściwości użytkowe.

ŹRÓDŁO: WIŚNIOWSKI