Aktualności firm członkowskich

Biegamy! Pomagamy! PORTA sponsorem akcji „Świąteczne bieganie”

By 4 stycznia 2022 No Comments

PORTA po raz kolejny została sponsorem akcji „Świąteczne bieganie” organizowanej przez Mistrza Świata w Triathlonie- Marcina Koniecznego. Do akcji dołączyli również pracownicy, którzy uruchomili wszystkie siły, by biegać, maszerować i spacerować podczas Świąt Bożego Narodzenia. Zgodnie z przewidywaniami, w tym roku, został pobity zeszłoroczny rekord – uczestnicy pokonali w sumie 88 491 km!

Celem akcji było osiągnięcie większej ilości kilometrów niż w poprzedniej edycji. Był to warunek konieczny, by sponsorzy przekazali 31 tysięcy złotych na stypendia dla dzieci i młodzieży. Od 6 lat w każde święta Bożego Narodzenia tysiące Polaków wstają od stołu, zabierają swoje rodziny, czworonożnych domowników i wyruszają w trasę, kontrolując ilość pokonywanych kilometrów, którymi dzielą się później na stronie internetowej „Świąteczne Bieganie”.

Akcję zainicjował Marcin Konieczny, Mistrz Świata Ironman w kategorii M45 z 2017 roku. 6 lat temu, sportowiec poczynił zakład – wierzył, że uda mu się, przekonać biegaczy, by w święta pokonali co najmniej 1000 km. Stawką zakładu było… świąteczne ciasto.  1 edycja zakończyła się pokonaniem 2000 km. Dziś stawka ta urosła aż do 88 491 km, co oznacza, że wynik został poprawiony o 3 328 km w stosunku do roku ubiegłego.

Dzięki sponsorom „Świątecznego Biegania”, w tym dzięki PORTA, na konto Nidzickiego Funduszu Lokalnego trafi 31 tysięcy złotych. Środki zostaną wykorzystane na stypendia dla uczniów i studentów.

 

ŹRÓDŁO: PORTA KMI Poland