Aktualności firm członkowskich

Firma WIŚNIOWSKI podpisała porozumienie o współpracy z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie

By 6 grudnia 2021 7 grudnia, 2021 No Comments

Firma WIŚNIOWSKI – zatrudniająca ponad 2200 osób – to jeden z największych pracodawców w Małopolsce. Doskonalenie umiejętności i kompetencji pracowników jest jednym z elementów strategii rozwoju firmy. Dlatego WIŚNIOWSKI – lider rynku bram, okien, drzwi i ogrodzeń – angażuje się w różnorodne projekty szkoleniowe. 3 grudnia 2021 roku firma podpisała porozumienie z Wojewódzkim Urzędem Pracy w Krakowie w siedzibie firmy, przy udziale przedstawicieli władz regionu.

Porozumienie dotyczy współpracy przy realizacji przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie projektów „Kierunek Kariera”, „Kierunek Kariera Zawodowa” i „Nowy Start w Małopolsce” współfinansowanych ze środków EFS w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego oraz projektu „Wróć z POWERem!” i Łap Skilla ze środków EFS w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Celem projektów jest wspieranie osób dorosłych w zdobywaniu nowych kompetencji oraz rozwoju zawodowego. Ze szkoleń zawartych w projekcie mogą korzystać także nasi Pracownicy.

– Angażujemy się w rozwój naszych pracowników w firmie i poza godzinami pracy. Przykładamy dużą wagę do takich działań, bo jesteśmy świadomi, że poświęcony czas i środki to nie wydatek, a inwestycja, która zwróci się z nawiązką firmie WIŚNIOWSKI i całemu regionowi – mówiła podczas spotkania Prezes Zarządu firmy WIŚNIOWSKI Krystyna Baran.

W swoim wystąpieniu Krystyna Baran podkreślała potrzebę dwutorowego rozwoju firmy – poprzez inwestycję w infrastrukturę i pracowników. – W ciągu ostatnich kilku lat firma WIŚNIOWSKI dwukrotnie zwiększyła swoje moce przerobowe, równocześnie powiększając powierzchnię do 400 tysięcy metrów kwadratowych. Nasze działania mają swój fundament w przekonaniu, że rozwój naszych pracowników to również rozwój firmy  – tłumaczyła.

ŹRÓDŁO: Wiśniowski