Aktualności firm członkowskich

PORTA dzieciom razem z Fundacją Virtuosa

By 29 listopada 2021 No Comments

PORTA po raz kolejny angażuje się w działania na rzecz najmłodszych pacjentów. Dołączyliśmy do wspaniałej akcji organizowanej przez Patrycję Piekutowską z fundacji Virtuosa. Wieloetapowa modernizacja “Instytutu Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka”, obejmowała między innymi remont placówki, której podarowaliśmy własne produkty. Na czym polega cała akcja?

Zaczęło się od wdzięczności: Patrycja Piekutowska, osobiście mama Antosia, który od urodzenia walczy z chorym sercem, postanowiła udoskonalić szpital, niejednokrotnie odwiedzany przez jej rodzinę przy okazji badań i operacji. Dowiedziała się, że nowoczesny sprzęt, który ratuje życie jej dziecka, jest wypożyczany. Szybko rozpoczęła poszukiwanie sponsorów i zbiórkę na zakup nowego sprzętu, lecz na tym się nie skończyło.

Patrycja Piekutowska osobiście jest skrzypaczką, wykładowczynią akademicką i postanowiła działać w swoim środowisku, by zdobyć więcej środków na niezbędną modernizację szpitala. „Wielcy artyści małym pacjentom” to cykl koncertów muzyki poważnej. Na scenę zaprasza największych tuzów, a wydarzenia zbierają pełne sale. „Cały ten projekt urodził się z serca, z serca mojego ukochanego synka” – komentuje podczas powitania publiczności organizatorka.

Fot. Porta KMI Poland

Dzięki swojej głębokiej motywacji prezeska fundacji Virtuosa pomimo trudnych czasów pandemii ukończyła jedną z ważniejszych inwestycji – Pracownię Kardiologicznej Symulacji Medycznej, która szkoli przyszłych specjalistów interwencyjnych zabiegów medycznych. Na wyposażeniu pracowni znalazł się nowoczesny sprzęt multimedialny, który pozwala śledzić operacje na żywo, a także drukarka 3D, dzięki której lekarze będą mogli drukować modele serc małych pacjentów.

Jako PORTA dołożyliśmy swoją cegiełkę do realizowanego właśnie etapu modernizacji holu, sali przyjęć i 30 poradni specjalistycznych. Drzwi od PORTA uzupełnią wnętrza i zapewnią pacjentom komfortowy pobyt w klinice. Model wybrany przez projektantów to PORTA CPL 1.1 na ościeżnicy stalowej PORTA System Elegance – bezprzylgowe.

ŹRÓDŁO: Porta KMI Poland