Aktualności firm członkowskich

Łódź Design Festival – CX Design Team PORTA pokazał swoje możliwości

By 12 października 2021 No Comments

Podczas specjalnej edycji Łódź Design Festival PORTA KMI POLAND ponownie przedstawiła szerokiej publiczności efekty prac swojego kreatywnego zespołu – CX Design Team.
Druga odsłona tegorocznego festiwalu, trwająca od 16 do 20 września, była doskonałą okazją do zaprezentowania designerskich osiągnięć projektantów firmy z Bolszewa.

 

Siła dobrego designu

Przedstawiona przez CX Design Team kolekcja 4 ŻYWIOŁY to projekt drzwi łączący elegancję ze skandynawską prostotą, naturą i sztuką – źródłami stałej inspiracji dla designerów i architektów PORTA DRZWI.

Towarzyszą nam one na każdym kroku procesu twórczego – od pomysłu po jego wdrożenie i komunikację. Interdyscyplinarny zespół CX Design Team PORTA wciąż przeciera nowe ścieżki projektowania, dając swoim pomysłom przestrzeń i czas do rozwoju. Stale śledzimy też światowe trendy i nowe technologie – dobry design trzeba rozpatrywać w kontekście wszystkiego, co innowacyjne i aktualne.- Piotr Chodak, PR i Digital Manager PORTA DRZWI

Hasło marki, OTWÓRZ DESIGN, doskonale wkomponowało się w klimat wydarzenia, a liczące 60 m² stoisko PORTA KMI POLAND odwiedziło wielu zwiedzających. Industrializm wnętrz Art_Inkubatora przy Tymienieckiego 3 w Łodzi, dokąd po pandemicznej przerwie powrócił festiwal, dobrze korespondował z projektem 4 ŻYWIOŁÓW, wśród których np. „ogień” wyrażony był przy pomocy również industrialnego połączenia stali i drewna, a „woda” – minimalistycznej formy podkreślonej frezem.
Otwarci na bliskość
Firma partneruje festiwalowi od jego pierwszych edycji, starając się nawiązywać bliski i bezpośredni kontakt ze zwiedzającymi.

Bliskie jest nam również podejście organizatorów. Deklarują oni chęć „nowego otwarcia” cyklu opowieści o designie i dotarciu z nim do jak najszerszej publiczności. Chcą zmienić sposób, w jaki mówi się o projektowaniu, które powinno opierać się na naukowych podstawach i rozwiązywać rzeczywiste problemy codzienności. Dokładnie tak postrzegamy proces projektowania drzwi, które trafiają do naszych klientów.- Piotr Chodak, PR i Digital Manager PORTA DRZWI

Łódź Design Festival już od 2007 roku przybliża publiczności projektowanie – od wzornictwa przemysłowego poprzez art i craft design, architekturę, aż po modę. Wpisuje się w ten sposób w strategię Łodzi, która buduje swoją nową tożsamość w oparciu o przemysły kreatywne. Kluczowym elementem festiwalu jest konkurs „make me!”, adresowany do designerów oraz adeptów kierunków artystycznych i projektowych.

 

ŹRÓDŁO: PORTA KMI Poland