Aktualności POID

Spotkanie wiceminister Marzeny Machałek z przedstawicielami branży stolarki budowlanej

By 30 września 2021 No Comments

We wtorek, 28 września Sekretarz Stanu w MEiN Marzena Machałek spotkała się z przedstawicielami branży stolarki budowlanej. Podczas rozmów poruszano tematy związane z rozwojem tej branży oraz dyskutowano o możliwości wzmocnienia współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki w obszarze kształcenia zawodowego.

Kształcenie kadr dla branży stolarki budowalnej – rozmowy w Ministerstwie Edukacji i Nauki 

W spotkaniu z wiceminister Marzeną Machałek uczestniczyli Prezes Zarządu Związku Producentów, Dostawców i Dystrybutorów „Polskie Okna i Drzwi” Janusz Komurkiewicz oraz Dyrektor Zarządzający POiD Paweł Wróblewski.

Podczas rozmów poruszano tematy związane z rozwojem branży oraz wzmocnieniem współpracy z Ministerstwem Edukacji i Nauki w obszarze kształcenia zawodowego. Zasygnalizowano potrzebę poszerzenia oferty kształcenia zawodowego o nowy zawód – technik stolarki budowlanej nauczany w technikum. Podkreślono, że wynika ona z rosnącego zapotrzebowania na nowe umiejętności w budownictwie w zakresie stolarki budowlanej. Zawód ten byłby kontynuacją istniejącego już od 2018 roku zawodu monter stolarki budowlanej, w którym kształcenie prowadzone jest w branżowej szkole I stopnia.

W trakcie spotkania omówiono również plany MEiN w zakresie wsparcia poszczególnych branż ze środków Krajowego Planu Odbudowy w tworzeniu nowoczesnych centrów kształcenia, szkolenia i egzaminowania – Branżowych Centów Umiejętności. Przedstawiciele POiD poparli tę inicjatywę, podkreślając, że skorzystają z niej zarówno uczniowie, studenci, jak i pracownicy branży.

 

ŹRÓDŁO: gov.pl