Aktualności firm członkowskich

Powstanie nowy zakład produkcyjny PORTA na Mazurach

By 27 maja 2021 No Comments

PORTA KMI POLAND, w ramach strategii biznesowej 2021+, podjęła decyzję o budowie kolejnego zakładu produkcyjnego na terenie Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Koszt inwestycji, wg wstępnych szacunków, zamknie się w kwocie 140 mln zł. Nowy zakład powstanie obok nowo powstałego centrum dystrybucyjnego LogPORTA w Nidzicy.

PORTA, zgodnie ze strategią 2021+, planuje w najbliższych latach zwiększyć obroty do 1mld zł. Ambitne plany rozwojowe spółka zrealizuje dzięki najnowszym inwestycjom.
Magazyn centralny LogPORTA to projekt strategiczny, a jednocześnie unikatowy w branży. Do końca 2021 r. przejmie on całą logistykę wszystkich czterech zakładów w Polsce. Obok magazynu wybudowany zostanie zakład produkujący drzwi wewnątrzlokalowe.

Będzie to kolejna wyjątkowa inwestycja dla naszej firmy, która pozwoli nam rozwijać się również w przyszłości. Chcemy zbudować przewagę konkurencyjną zarówno na rynku polskim, jak i zagranicznym. W początkowej fazie planujemy zatrudnienie około 50 pracowników.- Grzegorz Białczak, Wiceprezes PORTA DRZWI

Nowy zakład powstanie do końca 2022 roku. Start produkcji planowany jest już na początku 2023 roku.

Ta inwestycja jest odpowiedzią na wymagające, ambitne oczekiwania zarówno naszych partnerów biznesowych, jak i klientów w Polsce oraz Europie. –Grzegorz Białczak, Wiceprezes PORTA DRZWI

ŹRÓDŁO: PORTA DRZWI