Aktualności firm członkowskich

Zestaw uszczelek Athmer do drzwi pivotowych

By 24 maja 2021 No Comments

Drzwi pivotowe są zwykle montowane w obiektach użyteczności publicznej, takich jak na przykład banki, biura czy urzędy, ale spotyka się je także w nowoczesnych domach i mieszkaniach. Z racji obrotowego ruchu skrzydła, jego uszczelnienie może stanowić spore wyzwanie. Z pomocą przychodzi dedykowany zestaw opracowany specjalnie z myślą o montażu w drzwiach drewnianych pivotowych. Znajdujące się w nim uszczelki są odpowiednie do montażu na skrzydle o maksymalnych wymiarach 2000×3000 mm.

Zestaw uszczelek do drzwi pivotowych został zaprojektowany w taki sposób, aby zapewnić uszczelnienie wszystkich czterech krawędzi skrzydła. Składa się z dwóch uszczelek opadających Schall-Ex® L-15/30 Pivot przeznaczonych do zamontowania na górnej oraz dolnej krawędzi skrzydła oraz uszczelek magnetycznych doszczelniających boczne krawędzie skrzydła.

Uszczelka opadająca do drzwi pivotowych. Fot. NOVET

Uszczelki opadające Schall-Ex® L-15/30 Pivot zostały wykonane z samogasnącego silikonu i umieszczone w aluminiowym profilu o wymiarach 14,8×30 mm. Zastosowane w nich aktywatory rolkowe umożliwiają wygodne otwieranie drzwi obrotowych w obu kierunkach oraz umożliwiają montaż drzwi pivotowych na ościeżnicach z zaokrąglonymi krawędziami.

Zarówno uszczelki opadające, jak i magnetyczne aktywują się automatycznie w momencie, gdy skrzydło drzwiowe znajdzie się w położeniu 0°, chroniąc przed przedostawaniem się powietrza, kurzu, pyłu, dymu oraz nieprzyjemnych zapachów do wnętrza pomieszczenia. Dodatkowo zwiększają izolacyjność akustyczną drzwi i zapobiegają powstawaniu przeciągów.

Zestaw uszczelek do drzwi pivotowych został wyprodukowany przez niemiecką firmę Athmer, której siedziba znajduje się w Arnsberg-Müschede w kraju związkowym Nadrenia Północna-Westfalia. Po raz pierwszy o marce zrobiło się głośno już w 1955 roku, gdy na rynek trafiła uszczelka opadająca Kältefeind. Jej nazwa stała się synonimem najwyższej jakości uszczelnienia, które zapewnia skuteczną ochronę przed zimnem, a jednocześnie umożliwia zaoszczędzenie na rachunkach za ogrzewanie.

W latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku zaprojektowano linię uszczelek Schall-Ex, które okazały się prawdziwym przebojem i sprzedały się w ilości kilku milionów egzemplarzy na całym świecie. Athmer dba o najwyższą jakość oferowanych produktów. Posiada własne laboratorium stale monitorowane przez inżynierów ift Rosenheim oraz ściśle współpracuje z innym uznanym niemieckim instytutem badawczym MPA NRW.

ŹRÓDŁO: NOVET