Aktualności firm członkowskich

PORTA DRZWI z nowym filmem LINIA

By 7 maja 2021 No Comments

Zespół projektantów PORTA stworzył spot reklamowy, definiujący podeście firmy do designu. CX Design Team PORTA we współpracy z Raven Cave, zaprezentował proces twórczy, który jest niezwykle istotny przy projektowaniu produktów marki PORTA DRZWI.

CX Design Team PORTA pojawił się w strukturach firmy w odpowiedzi na nowe perspektywy, zarysowane w strategii biznesowej firmy. Wyzwoliło to duże pokłady kreatywności, które przełożyły się na pracę nad nowymi kolekcjami, seriami nowych kolorów czy akcesoriów.

Wyzwolona energia twórcza wykorzystana została również do zrealizowania spotu reklamowego. To wyjątkowe działanie, ponieważ po raz pierwszy tak aktywnie team projektantów PORTA brał udział w takim projekcie. Bez agencji marketingowych czy dużych domów produkcyjnych. CX Design Team PORTA wraz z Raven Cave i znanymi artystami różnych dziedzin stworzyli film LINIA.

Przeszliśmy drogę od koncepcji, scenariusza, przez wybór stylizacji, przestrzeni aż po realizację i montaż. Oparliśmy nasz pomysł na przedstawieniu procesu twórczego, utożsamiając go z linią – symbolem wychodzenia poza schematy. Staraliśmy się oddać w tworzonym materiale pasję i emocje, które towarzyszą nam przy tworzeniu naszych produktów – Piotr Chodak, PR i Digital Marketing Manager PORTA DRZWI

Natura, lifestyle, sztuka to dla nas inspiracja na każdym etapie projektowania. Spot reklamowy opowiada dynamicznym obrazem, jak przebiega w PORTA proces twórczy. Nieprzypadkowo nawiązuje do ruchu, tańca i jego dynamiki, które mają odzwierciedlać wolność kreacji. PORTA pozostawia jednak odbiorcom możliwość własnej interpretacji.

Współpraca ze znanym artystą Nawerem, była dla marki PORTA DRZWI czymś wyjątkowym. Jego praca stała się jednym z głównych elementów inspiracji dla niestandardowego spotu. Powstała emocjonalna opowieść o akcie tworzenia, obecnym na każdym etapie pracy w PORTA. Opowieść kierowana nie tylko do projektantów i architektów, ale też do klientów marki, ceniących design i sztukę.

Lokalizacje wybrane do kręcenia spotu również nie były przypadkowe. Wyjątkowe, klimatyczne przestrzenie znajdują się na terenie Trójmiasta i są na co dzień bardzo bliskie firmie PORTA. To właśnie w okolicach Trójmiasta, blisko 30 lat temu zaczęła się historia marki PORTA DRZWI.

W poszczególnych scenach można podziwiać tereny Stoczni Gdańskiej, zachwycające swoim industrialnym klimatem i przyciągające od kilku lat wielu artystów. Stanowią tym samym symboliczne miejsce spotkań człowieka ze sztuką. Duża część ujęć powstała też w nowo powstałej wzorcowni CX Design Team PORTA. Na potrzeby realizacji spotu przeszła ona niemałą metamorfozę, zmieniając się w studio filmowe.

Fot. PORTA DRZWI

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

ŹRÓDŁO: PORTA DRZWI