Aktualności firm członkowskich

Powstaje nowe centrum logistyczne w Rydzynie

By 6 maja 2021 No Comments

Winkhaus Polska za rok obchodzi 30-lecie powstania przedsiębiorstwa. Powód do świętowania będzie podwójny, ponieważ z końcem roku ma zostać oddane do użytku zaprojektowane z rozmachem centrum logistyczne z nowoczesnym magazynem wysokiego składowania.

Inwestycja w Rydzynie właśnie ruszyła – 5 maja 2021 rozpoczęto ją symbolicznym wbiciem pierwszej łopaty. Oprócz rozbudowy hali produkcyjnej będzie ona obejmować wzniesienie magazynu wysokiego składowania wraz z zapleczem administracyjnym oraz rozbudowę doków przeładunkowych. Łączna powierzchnia obiektów w Rydzynie związanych z produkcją, logistyką oraz administracją zwiększy się o 40% w porównaniu do stanu obecnego, a sam magazyn urośnie o około 10.000 m2.

Nowe centrum logistyczne będzie obsługiwać obok rynku polskiego i krajów Europy Środkowej i Wschodniej także klientów firmy w Europie Południowej. Stanie się drugim ośrodkiem przeładunku towarów Grupy Winkhaus, obok dotychczasowego centrum logistycznego w Dortmundzie. Decyzja ta jest podyktowana optymalizacją tras transportu towarów w ramach Grupy i będzie mieć znaczny wpływ na zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych wynikającej z przewozu produktów Winkhaus.

 

ŹRÓDŁO: Winkhaus Polska